Zavrieť

Porady

ako v MRP zaúčtovať vzájomný zápočet?

ahojte, došiel mi "Vzájomný zápočet faktúr" , je to rozdelené na naše pohľadávky (čiže naše vydavé fak.), a ich pohľadávky (čiže naše prijaté faktury). Ako to mám zaúčtovať v mrp?
ak idem do knihy faktúr a tam dám uhradiť... tak sa mi to neprenesie do výstupov: Vzájomný zápočet, ako a akým dokladom to robíte vy? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mokosvan je offline (nepripojený) Mokosvan

    Mokosvan
    Skus si pozriet otazku na ich stranke v sekcii Otazky a odpovede a cislo otazky je 253. Je to pekne vysvetlene aj s obrazkami. Pekny den.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ja si urobím ID. čiže uhradím faktúry cez knihy faktúr a dám zaúčtovať do denníka :

    1.úhrada prijatej faktúry 321/395 alebo 399
    2.úhrada vystavenej fa 395 alebo 399/311

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Mokosvan Pozri príspevok
    Skus si pozriet otazku na ich stranke v sekcii Otazky a odpovede a cislo otazky je 253. Je to pekne vysvetlene aj s obrazkami. Pekny den.
    je to tu: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=253

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    jozefinka Pozri príspevok
    ahojte, došiel mi "Vzájomný zápočet faktúr" , je to rozdelené na naše pohľadávky (čiže naše vydavé fak.), a ich pohľadávky (čiže naše prijaté faktury). Ako to mám zaúčtovať v mrp?
    ak idem do knihy faktúr a tam dám uhradiť... tak sa mi to neprenesie do výstupov: Vzájomný zápočet, ako a akým dokladom to robíte vy? ďakujem.
    Ak si v knihe vydaných faktúr, urobíš úhradu faktúry - do denníka, ako doklad napíšeš ID (interný doklad)č. xx a v denníku zaúčtuješ ako 321xx /311xx, potom choď do knihy prijatých faktúr a tam urob úhradu prijatej faktúry už len do zoznamu úhradu -bez zaúčtovania v denníku,lebo ju už raz zaúčtovanú máš, doplň to isté č. ID.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    .. aj tak sa dá . Takto robím pri jednostrannom zápočte.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Tamila, si rýchla ako blesk :-) tiež som chcela pripojiť link a predbehla si ma o pár sekúnd :-)

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Je tu viac tém okolo vzájomných zápočtov. Skúste si prečítať aj tému napr.
    http://www.porada.sk/t68751-vzajomne...ie-faktur.html

    jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

    jozefinka
    ďakujem vám všetkým, no myslela som jednoduché účtovníctvo, nie podvojné. Ale je to v pohode, pozrela som odporúčanú tému,a urobila som to takto:
    v knihe vydaných fa som dala uhradiť, ale zapísať len do úhrad a nie do PD, to isté aj v knihe prišlých faktúr, a potom do peňažného denníka tým istým dátumom -nepeňažná operácia, číslo dokladu je ID00x, neovplyvňujúce DPH, v položkách 1-predaj tovaru (pri VF) a 22-nákup tovaru (pri FP) - každé zvlášť čiže dve položky v peňažnom denníku. A vypísala som ID.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    jozefinka Pozri príspevok
    ďakujem vám všetkým, no myslela som jednoduché účtovníctvo, nie podvojné. Ale je to v pohode, pozrela som odporúčanú tému,a urobila som to takto:
    v knihe vydaných fa som dala uhradiť, ale zapísať len do úhrad a nie do PD, to isté aj v knihe prišlých faktúr, a potom do peňažného denníka tým istým dátumom -nepeňažná operácia, číslo dokladu je ID00x, neovplyvňujúce DPH, v položkách 1-predaj tovaru (pri VF) a 22-nákup tovaru (pri FP) - každé zvlášť čiže dve položky v peňažnom denníku. A vypísala som ID.
    V celku správne, až na to, že podľa Postupov účtovania pre JÚ - § 14, odst. 7) sa do peňažného denníka zápočet zaúčtuje až v rámci uzávierkových operácii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.