Zavrieť

Porady

psychické týranie - ako si s ním poradiť

Chcela by som sa informovať, či máte niekto skúsenosti s psychickým týraním?
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Neviem, co povazujes za psychicke tyranie alebo ako zavazny tento stav je, ale z vlastnej skusenosti (aj ked islo skor o tlak, ako tyranie) povazujem za jedine riesenie ukoncenie styku s takymto clovekom - odstahovat sa, nestretavat sa a pod.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

aneta68 Pozri príspevok
Chcela by som sa informovať, či máte niekto skúsenosti s psychickým týraním?
Anet a to sa pýtaš, lebo chceš od takého tyrana odísť? Ja som mala skúsenosť s takýmto človekom a veľa veľa mesiacov, veľmi mi ubližoval, nikdy nie na tele, ale to čo dokázal spraviť s mojou sebaúctou a sebadôverou, ktoré časom dokázal znížiť na hranicu minima bolo vlastne z jeho strany "obdivuhodné", chcelo to dobrých priateľov a hlavne veľa dohovárania z ich strany. Neviem či by som to dokázala sama, našťastie som mala niekoho, kto ma do toho rozhodnutia vlastne dotlačil.
Budem ti držať palce, lebo ak sa jedná o psychické týranie, chce to v sebe nájsť veľmi veľa odvahy a zdôver sa nejakej kamarátke alebo mame, budeš cítiť väčšiu odvahu s tým človekom skoncovať.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Veľmi všeobecne zadaná otázka. Nevedno, či máš na mysli psychické týranie na pracovisku /mobing/, ktorý sa vyskytuje čoraz častejšie - ten možno ukončiť napr. výpoveďou...

Iné je psychické týranie, ak sa jedná o partnerský vzťah bez detí - vzťah dôrazne a rázne ukončiť, zmeniť telefónne číslo, mailovú schránku...

Ak sa pýtaš ako manželka a matka - zasa je to iná situácia a aj možnosti riešenia sú iné...

Alebo si možno študentka, ktorá býva s rodičmi /otcom, či otčimom/, ktorí ju týrajú a nemá kam odísť...

Každopádne - ak je to vzťah, v ktorom trpíš, v rámci možností ho čím skôr ukončiť a netrpieť ďalej. Okrem toho - psychické týranie je neraz predzvesťou týrania fyzického...
0 0
aneta68 aneta68

aneta68 je offline (nepripojený) aneta68

Ďakujem Vám za záujem.
Nejedná sa o týranie v rodine ani na pracovisku. Ide o to , že si ma vytapoval bývalý kolega. Doslova vystopoval kde bývam, obšmieta sa okolo nášho domu. Najprv skúšal po dobrotky , keď sa nedarilo tak sa mi začal vyhrážať a vulgárne ma urážať. Obrátila som sa v tejto veci na políciu, tá môj spis odovzdala na priestupkové oddelenie, kde sa vlastne bývalý kolega vyjadril presne v tom zmysle, že on ma z práce vyhodil pre moju lenovosť a ja sa mu takýmto spôsobom mstím a udávam ho na polícii donca som bola vynadať aj jeho rodine a podobné nezmysly. Keď som s tým šla za jeho matkou tá všetko poprela.
Mám aj nejaké zvukové nahrávky, dokonca na rodinnom dome som dala namontovať kamerový systém, na ktorom je aj mikrofón. V noci sa poneviera v okolí domu. Sem tam mi buchne v noci kameň na strechu. Je to okolo pol druhej ráno poriadny treskot.
Nikde nikoho nevidno, len z neba padajú kamene. Potom už podstate nezaspím od strachu. a už len striehnem. Bývam v dome sama s dcérou. Dcéra má 6 rokov. Neviem ako mám postupovať ďalej. Jeho napádanie neprestáva a spis mám na priestupkovom už takmer rok.
Volal som aj políciu, ale on aj tak utiekol.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aneta68 Pozri príspevok
Ďakujem Vám za záujem.
Nejedná sa o týranie v rodine ani na pracovisku. Ide o to , že si ma vytapoval bývalý kolega. Doslova vystopoval kde bývam, obšmieta sa okolo nášho domu. Najprv skúšal po dobrotky , keď sa nedarilo tak sa mi začal vyhrážať a vulgárne ma urážať. Obrátila som sa v tejto veci na políciu, tá môj spis odovzdala na priestupkové oddelenie, kde sa vlastne bývalý kolega vyjadril presne v tom zmysle, že on ma z práce vyhodil pre moju lenovosť a ja sa mu takýmto spôsobom mstím a udávam ho na polícii donca som bola vynadať aj jeho rodine a podobné nezmysly. Keď som s tým šla za jeho matkou tá všetko poprela.
Mám aj nejaké zvukové nahrávky, dokonca na rodinnom dome som dala namontovať kamerový systém, na ktorom je aj mikrofón. V noci sa poneviera v okolí domu. Sem tam mi buchne v noci kameň na strechu. Je to okolo pol druhej ráno poriadny treskot.
Nikde nikoho nevidno, len z neba padajú kamene. Potom už podstate nezaspím od strachu. a už len striehnem. Bývam v dome sama s dcérou. Dcéra má 6 rokov. Neviem ako mám postupovať ďalej. Jeho napádanie neprestáva a spis mám na priestupkovom už takmer rok.
Volal som aj políciu, ale on aj tak utiekol.
treba znova zajst na priestupkove a nech oprasia ten spis-necakaj kym sa nieco stane,ved to nie je zivot-ochories z toho.
alebo si najmi sukromneho detektiva ktory vsetko bude den i noc sledovat a potom to ako svedok vsetko vydokladuje.....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Anetka, a zdravíčko slúži?.......
0 0
aneta68 aneta68

aneta68 je offline (nepripojený) aneta68

Som už v podstate hotová. Bolieva ma žalúdok. V poslednej dobe som bola u lekárky a predpísala mi xanax, nakoľko som už ani spávať nemohla. Tá obluda len otravuje a otravuje.
Koľko stojí taký detektív? Bol by to svedok ako hrom.Dokonca som sa radila aj s právnikom ako postupovať. Žaloba na súde je dosť drahá.a bude sa ťahať roky, kým sa on dostaví a kým začne pojednávanie. S ním osobne sa komunikovať absolútne nedá, je to jeden parazit ktorý doslova žije z neistoty a strachu. Viem že v Čechách uzákonili zákon proti stalkingu od 01.01.2010 Nechystá sa niečo také aj u nás?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Z toho čo si napísala mám dojem, že sa jedná o "ohrdnutého" exkolegu, ktorý sa nevie zmieriť s tým, že dostal košom... Keďže píšeš "najprv skúšal podobrotky" - čo skúšal? Zrejme mal o Teba záujem ako o ženu. Možno boli v minulosti medzi Vami nadštandardné mimopracovné vzťahy, možno neboli, len kolega mal o ne záujem, alebo si nesprávne vysvetlil Tvoje neverbálne prejavy... Nemalo to za následok aj Tvoj odchod z pracoviska - či už dobrovoľný alebo nútený - jedná sa zrejme o Tvojho bývalého nadriadeného, podľa jeho vyjadrenia na polícii...?

Ak Ťa nadmieru obťažuje, alebo šíri o Tebe v Tvojom okolí nepravdivé reči, a máš na to dostatok dôkazov a svedkov, ktorí by boli ochotní svedčiť v Tvoj prospech, možno by to stálo za pokus o podanie žaloby za trestný čin ohovárania... Nepíšeš, či Ťa ohovára, alebo na Teba len skryte striehne a snaží sa Ti znepríjemniť život... Ani to, ako dlho táto pre Teba neúnosná situácia trvá...
Už som raz spomenula v inej téme skutočný prípad "Zo súdnej siene" www.joj.sk, kde kolegyňa vyhrala súdny spor s "kolegom", ktorý ju 2 roky ohováral, lebo bol frustrovaný zo svojho rozvodu a evidentne mu ležalo v žalúdku, že táto žena mala šťastné manželstvo a robil všetko pre to, aby sa jej pomstil - rečami a výmyslami, ktoré závažným spôsobom narušili jej spoločenský status /rodinný nevynímajúc/... Chlapík sa jej musel verejne ospravedlniť a splácať 100 tis. Sk - čuduj sa svete, bolo to naozaj na Slovensku...
Len nie som si istá, či by sa táto "mustra" dala použiť aj v Tvojom prípade... Každopádne Ti želám pevné nervy a veľa šťastia...
Naposledy upravil Oliwa : 05.10.10 at 09:06
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
treba znova zajst na priestupkove a nech oprasia ten spis-necakaj kym sa nieco stane,ved to nie je zivot-ochories z toho.
alebo si najmi sukromneho detektiva ktory vsetko bude den i noc sledovat a potom to ako svedok vsetko vydokladuje.....
aneta68 Pozri príspevok
Som už v podstate hotová. Bolieva ma žalúdok. V poslednej dobe som bola u lekárky a predpísala mi xanax, nakoľko som už ani spávať nemohla. Tá obluda len otravuje a otravuje.
Koľko stojí taký detektív? Bol by to svedok ako hrom.Dokonca som sa radila aj s právnikom ako postupovať. Žaloba na súde je dosť drahá.a bude sa ťahať roky, kým sa on dostaví a kým začne pojednávanie. S ním osobne sa komunikovať absolútne nedá, je to jeden parazit ktorý doslova žije z neistoty a strachu. Viem že v Čechách uzákonili zákon proti stalkingu od 01.01.2010 Nechystá sa niečo také aj u nás?
Veľa , dosť veľa .

Brata alebo dobrého kámoša náhodou nemáš ???
Na komunikáciu ..
1 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

Opakovane volaj policajtov aby si mala čo najviac záznamov a hlásení..a ak budeš mať pocit že to polícia neviem riešiť tak pekne zavolaj vždy ochotných kameramanov televizie JOJ alebo TA3, dnes je toľko relácií typu Lampáreň kde to môžeš zverejniť aj s jeho fotkou a takú hanbu mu spravíš že sa z toho do konca života nespamätá..a aj polícia sa "zrazu" naštartuje.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

aneta68 Pozri príspevok
Ďakujem Vám za záujem.
Nejedná sa o týranie v rodine ani na pracovisku. Ide o to , že si ma vytapoval bývalý kolega. Doslova vystopoval kde bývam, obšmieta sa okolo nášho domu. Najprv skúšal po dobrotky , keď sa nedarilo tak sa mi začal vyhrážať a vulgárne ma urážať. Obrátila som sa v tejto veci na políciu, tá môj spis odovzdala na priestupkové oddelenie, kde sa vlastne bývalý kolega vyjadril presne v tom zmysle, že on ma z práce vyhodil pre moju lenovosť a ja sa mu takýmto spôsobom mstím a udávam ho na polícii donca som bola vynadať aj jeho rodine a podobné nezmysly. Keď som s tým šla za jeho matkou tá všetko poprela.
Mám aj nejaké zvukové nahrávky, dokonca na rodinnom dome som dala namontovať kamerový systém, na ktorom je aj mikrofón. V noci sa poneviera v okolí domu. Sem tam mi buchne v noci kameň na strechu. Je to okolo pol druhej ráno poriadny treskot.
Nikde nikoho nevidno, len z neba padajú kamene.
Potom už podstate nezaspím od strachu. a už len striehnem. Bývam v dome sama s dcérou. Dcéra má 6 rokov. Neviem ako mám postupovať ďalej. Jeho napádanie neprestáva a spis mám na priestupkovom už takmer rok.
Volal som aj políciu, ale on aj tak utiekol.
Neviem, čo je ten kolega zač, a zrejme ste sa nerozišli v dobrom. Ale ak v noci nikoho nevidno a ani kamery nikoho nezachytili, buchot môžu robiť aj mačky. Napr. keď preskakujú z prevýšenia alebo sa naháňajú či bijú. Z akého materiálu máte strechu?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nikde nikoho nevidno, keď sa pozrieš z okna /čo je pochopiteľné - hodím kameň a ujdem, alebo sa skryjem za stromy alebo za najbližší roh/ alebo nikoho nevidno na zázname z kamery? Susedia majú kamerový systém s nočným videním - tuším to má infračervené svetlo alebo niečo také - ale keď mali na návšteve v noci zlodeja, kriminalisti ho na tom zázname videli /teda aspoň jeho kapucňu/...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
aneta68, psychické týranie vedie k tvojej nervozite, k bezmocnosti.Pozor, aby ťa nedostal do stavu, že si budeš myslieť, že naozaj si vinná napokon ty a nie on. Každopádne to musíš riešiť a to čo najrýchlejšie, lebo nevieš čo z neho ešte vystrelí...ak si dokázal vystopovať kde bývaš a otravovať a vstupovať ti nemorálnym spôsobom do života, musíš brať v prvom rade ohlad na teba a tvoju dcéru...čo ak si začne dovolovať k tvojej dcére (pri škôlke/škole) ak vidí, že u teba nemá úspech??pri takom "psychopatovi" človek nikdy nevie. Policajti vlastne nikdy nemajú čo riešiť, lebo nikto nie je prichytený pri čine...Buď si nájdi niekoho, kto mu dá poriadnu príučku(bez menovania aby vedel kto za tým je) alebo to rieš napr.Lampárňou v televízii (poprosila by som ich, aby si mala dôkaz, či by nenatočili aj jednu noc-alebo si to natoč ty-popros niekoho kto má kameru nech to natočí napr.z oproti cez ulicu a pod. aby to bolo dostatočne vidieť-je to lacnejsie ako platiť detektíva, ktorý by ti dal fotky, ak by mal šťastie za kopec peňazí). Naozaj tým neotáľaj a musíš to riešiť, lebo ozaj sa dostaneš do zúfalstva, do pocitu menejcennej až bezcennej osoby a pritom máš určite úžasnú dcéru, pre ktorú sa oplatí bojovať (musí videiť, že má vyrovnanú mamu, spokojnú a nie ustráchané žieňa). Prepáč, ak som bola velmi otvorená, ale fakt to inak nevidím a nebudem ti vypisovať ilúzie, ktoré nemajú význam...Držím palce a určite sa ozvi, ako to dopadne.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lulu74 Pozri príspevok
Opakovane volaj policajtov aby si mala čo najviac záznamov a hlásení..a ak budeš mať pocit že to polícia neviem riešiť tak pekne zavolaj vždy ochotných kameramanov televizie JOJ alebo TA3, dnes je toľko relácií typu Lampáreň kde to môžeš zverejniť aj s jeho fotkou a takú hanbu mu spravíš že sa z toho do konca života nespamätá..a aj polícia sa "zrazu" naštartuje.
No nemyslím si, že by práve takáto téma bola dosť atraktívna pre akúkoľvek televíziu... Akože obťažuje ma bývalý kolega, príďte v noci "na postriežku" a nasnímajte ho...? A aj keby získala jeho fotografiu /či už z nejakého firemného večierku alebo nebodaj od polície - čo pochybujem, že by ju dali k dispozícii, pokiaľ sa nejedná o hľadanú osobu a nezverejnia ju sami/, nie som si istá, či by ju nemohol za to zažalovať - niečo v zmysle ochrany osobnosti... Iba ak by získala jeho súhlas k odvysielaniu takejto hypotetickej reportáže, čo je samozrejme rovnako vylúčené...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač Pozri príspevok
Veľa , dosť veľa .

Brata alebo dobrého kámoša náhodou nemáš ???
Na komunikáciu ..
No neviem, či je to dobrý nápad - žeby si skúsila osloviť Buchača, keď sa už ozval?
Vybavenie na to má, aj rečí dosť - možno by aj skutok pridal - akože také bububu - a možno ste aj z jedného mesta...
Keby sa na to náhodou podujal...
Hmmm.....
Naposledy upravil Oliwa : 07.10.10 at 12:32
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oli ...ale ja som veľmô drahý ...

He , srandy nabok ...žiadne bububu by sa nekonalo , to mi ver , ak by sa o moju rodinu jednalo .
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Buchi... však nie ja by som Ťa platila...
A medzi nami, mala som na mysli nezištnú pomoc - v duchu princípu Porady... Niečo ako SBS - Societas Buchac Security...
I keď viem, že doba je zlá, a ani v Košicoch to asi nie je ktoviečo...
Naposledy upravil Oliwa : 08.10.10 at 09:24
0 0
aneta68 aneta68

aneta68 je offline (nepripojený) aneta68

Chcela by som opätovne otvoriť tému psychického týrania od mojho bývalého kolegu. Rok sa s rokom stretol a kolega -" nadriadený" stále pokračuje v špehovaní a sledovaní. Včera večer sa dokonca nachádzal na susedovom pozemku a pokrikoval zas tie svoje perverzné heslá. Od 01.09.2011 je uzákonený stalking ako trestný čin. Našla som len presnú formuláciu ktorú uzákonili naši zákonodarcovia, ale nikde som nenašla vysvetlivky a podrobnejšie rozobratú tému stalkingu. Dokonca bývalý kolega začal komunikovať na tému, že ke´d vojdem na susedov pozemok a prekvapím ho tak ma udá, z dôvodu, že ja som zlodej, ktorý sa vlámal susedovi na pozemok a on je len náhodný okoloidúci, a zabránil tresnému činu, ktorý som ja mala údajne spáchať.
Samozrejme, že je to hlúposť, ale on je presvedčený o svojej genialite a nepostihnuteľnosti. Na neho nikto nemá a žije v presvedčení že si to môže dovoliť.
Vykašlala som sa na neho nech si tam zotrvá a hlása tie svoje nezmysly. Susedia nie sú moc zhovorčivý a väčšinou sú opitý ako dáni, alebo sedia v miestnom pohostinstve a hrajú automaty. Takže nejakej pomoci z ich strany sa ťažko môže človek dožadovať. V podstate majú bránu väčšinou otvorenú a môj geniálny kolega neprekonal žiadnu prekážku, aby sa dostal susedovi na pozemok, takže zrejme ani polícia by tu nič nezmohla. budem vďačná za akúkoľvek radu, ktorou mi pomôžete.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Slovensko je veľmi malé a každý má kopu priateľov a známych.Čo takto namotivovaní známi známych v uniforme?Niekto,komu by záležalo na tom aby si mala pokoj a pritom je policajt?
0 0
aneta68 aneta68

aneta68 je offline (nepripojený) aneta68

A vedel by si mi niekoho poradiť kto by vedel pomôcť. Bývame pri Nitre . Naposledy keď som ho udala tak som nespala štyri noci nakoľko v kuse vykrikoval a hádzal kamene do okien . Bola som tak vynervačená že som nevedela zaspať. Mám nahrávky jeho rečí a jednania. V poslednej dobe sa vyhráža že ublíži dcére, ktorá má len sedem rokov v prípade že ho pôjdem zas udať na políciu a jemu sa niečo stane. Spravil to keď malá mala päť . Vystopoval škôlku do ktorej malá chodila a začal po nej vykrikovať a ponižovať ju pred deťmi. Dieťa sa z toho dosť dlho spamätávalo a plakávala. Bála sa ho. Veľa krát ho aj ona počula ako nadáva a potuluje sa okolo domu. Bývame vo veľmi tichej ulici , kde počuť všetko. V podstate sa posataví do susedovej garáže aby ho nik nevidel z ulice a hádže kamene do strechy alebo okien pokiaľ sa nezobudím. Vidí zažaté svetlo a už je celý uveličený a spokojný a vykrikuje ako blázon. Koľko krát je to aj o druhej v noci. Ráno vstávam do práce unavená a nevyspatá.
každý deň chodím do práce do Bratislavy a on cestuje so mnou v jednom autobuse . Sadne si za mňa a hreší a nadáva. Napadnúť ho asi nemá nejaky extra zmysel nakoľko by podľa mňa útok stejne otočil proti mne s vyhlásením že ja som ho napadla a on ma nepozná. Takže drzosť mu nechýba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať