Zavrieť

Porady

PRÍSPEVOK PRE ZAČATIE PODNIAKNIA

Chcem sa spýtať na nenávratný príspevok pre začatie podniakania.
Ako to funguje. Príklad: od decembra budem mať živnosť, musím si dať aj začatie prevadzky hneď od decembra? Lebo ja viem tak, že áno, ale potom ako to funguje, keď si požiadam o príspevok v novembri, peniaze mi prídu až v decembri, tak potom ako si mám kupiť vybavenie obchodu, ktoré mam aj v podniakateľskom zámere, keď peniaze prídu vlastne až keď otvorím prevádzku? Tak na čo to potom je? Je to vlastne na začatie podniaknia , tak ako to je?
Prosím kto vie poradiť ako to urobiť, veď ja tie peniaze potrebujem na začiatok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

    sonicka_1
    Ked si otvoris zivnost, potom poziadas o prispevok na zacatie. Tak si ju otvor v oktobri, poziadaj o prispevok, dostanes ho v decembri a otvoris prevadzku. Za dva mesiace si budes platit len odvody. Ja som to pochopila zo zakonu tak.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    [QUOTE=sonicka_1;1523140]Ked si otvoris zivnost, potom poziadas o prispevok na zacatie. Tak si ju otvor v oktobri, poziadaj o prispevok, dostanes ho v decembri a otvoris prevadzku. Za dva mesiace si budes platit len odvody. Ja som to pochopila zo zakonu tak.[/Q

    o prispevok ale moze poziadat pred otvorenim zivnosti pretoze uz ked si otvori zivnost tak jej nikto neposkytne prispevok na podnikanie.
    áno, aj ja som si myslela, že to funguje tak, že od decembra budem mať živnosť, požiadam o príspevok, lebo lem keď maš živnostenské oprávnenie môžeš požiadať potom s tým živn. oprávnením o dotáciu a prevádzku otvorím od januára, ale vraj sa to tak nedá, že živnosť od jedného mesiaca a od druhého prevádzku, nevie niekto o tom viac ako to teraz funguje? ďakujem za odpovede.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monka sponka Pozri príspevok
    áno, aj ja som si myslela, že to funguje tak, že od decembra budem mať živnosť, požiadam o príspevok, lebo lem keď maš živnostenské oprávnenie môžeš požiadať potom s tým živn. oprávnením o dotáciu a prevádzku otvorím od januára, ale vraj sa to tak nedá, že živnosť od jedného mesiaca a od druhého prevádzku, nevie niekto o tom viac ako to teraz funguje? ďakujem za odpovede.
    Odkedy si evidovaná na úrade práce ?

    Tuxx je offline (nepripojený) Tuxx

    Tuxx
    komisia ktora schvaluje podnikatelsky zamer ti stanovi najskorsi zaciatok podnikania, napr. 1.12. Par dni predtym (napr. 27.11.) ale ides na podpis dohody o prideleni prispevku a odo dna podpisu mozes kupovat vybavenie. Najprv za svoje a ked (presne) po mesiaci pride dotacia, tak potom si tie peniaze akoze vratis. U mna to fungovalo tak

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    dobry den pridam sa aj k tejto teme s otazockou, ak davaju prispevok vo vyske 3902,16€ staci mi napisat zhruba na nejakych 4000€ tie vydavky aby mi schvalili celu ciastku prispevku? dakujem.
    Ali, je ideálnejšie, ak tvoj rozpočet presahuje sumu, o ktorú žiadaš. V praxi schvaľovatelia radi vidia, že svoje podnikanie si schopný a predovšetkým ochotný spolufinancovať a teda niesť aj riziko.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Markéta Novadová Pozri príspevok
    Ali, je ideálnejšie, ak tvoj rozpočet presahuje sumu, o ktorú žiadaš. V praxi schvaľovatelia radi vidia, že svoje podnikanie si schopný a predovšetkým ochotný spolufinancovať a teda niesť aj riziko.
    no tak moj presahuje zhruba tych 150€ viem ze to nieje az tak vela ale uz neviem co tam mam napocitat take co aj mozem pouzit z tohto prispevku.

    katura je offline (nepripojený) katura

    katura
    nám teraz na príprave na začatie SZČ hovorili, aby sme si kalkuláciu nákladov urobili na čo najvyššiu sumu (kľudne aj 5000 -6000 €). Pretože ak budeš mať kalkuláciu presne na sumu dotácie, komisia ti môže niečo vyhodiť a ponížia ti celú dotáciu.

    PRÍSPEVOK PRE ZAČATIE PODNIAKNIA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.