Zavrieť

Porady

Rodičovské združenie v ŠKD

Dobrý večer, na základe požiadavky riaditeľky ZŠ som zorganizovala rodičovské združenie, na ktoré prišlo len 11 rodičov, z takmer 30 zapísaných detí. Chcem sa opýtať skúsenejších, organizujete RZ a ako často, aký máte program, o čom informujete a čo s tými, ktorí sa nezúčastnia, tiež im dávate nejaké informácie, napr. do zápisníka ŠKD, z RZ?
Ďakujem za odpveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    flaniko je offline (nepripojený) flaniko

    flaniko
    u nás sa neorganizuje rodičovské združenie zvlášť pre škd......a o také niečo ani som nepočula.......pre rodičov prvákov stručne všetko poviem hneď prvý deň po slávnostnom otvorení šk. roka, vtedy rozdáme aj žiadosti o zápis do škd......potom už len koncom septembra, na rodičovskom združení- vyše polovica rodičov je vždy tam-poviem čo ako.......vnútorný poriadok máme vyvesený, môže ho hocikto prečítať - to vždy vyzdvihnem.......do zápisníka alebo do žiackej už len píšem akcie alebo výzvy na zaplatenie mesačného príspevku.......a aj rodičia mi tam píšu zmenu pobytu alebo odchodu dieťaťa zo škd....zatiaľ to funguje.......

    Radomila je offline (nepripojený) Radomila

    Radomila
    Takže nemáte s tým takú skúsenosť, že to na základe nejakého zákona alebo nariadenia musím organizovať. Ale p. riaditeľku musím poslúchnuť a či nie? Je moja nadriadená.

    flaniko je offline (nepripojený) flaniko

    flaniko
    neviem o nijakom nariadení....riaditeľ to môže od vás žiadať, je to váš nadriadený....aspoň "na vlastné oči" môže vidieť, koľko rodičov to bude zaujímať......potom si to možno rozmyslí, či sa to oplatí.....my sme len malá škola 1.-4. ročník s dvomi oddeleniami, ale u nás už to roky funguje -a dobre- tak, ako som to už písala.....načo komplikovať už aj tak komplikovanú situáciu....

    melbak je offline (nepripojený) melbak

    melbak
    Radomila Pozri príspevok
    Takže nemáte s tým takú skúsenosť, že to na základe nejakého zákona alebo nariadenia musím organizovať. Ale p. riaditeľku musím poslúchnuť a či nie? Je moja nadriadená.
    to p.riaditelka zavadza nejake novoty, lebo my chodime na tr.rod. schodzku (4 -krat do roka)a je tam pritomna aj p.vych. a poda info o skd - strucne - ved je s rodicmi takmer kazdy den, tak naco by nas este osobitne pozyvala?, no ale mozne je aj to, ze mi nejake novoty unikli, budem sledovat dalsie prispevky, aby som bola v obraze

    555555 je offline (nepripojený) 555555

    555555
    Radomila Pozri príspevok
    Takže nemáte s tým takú skúsenosť, že to na základe nejakého zákona alebo nariadenia musím organizovať. Ale p. riaditeľku musím poslúchnuť a či nie? Je moja nadriadená.
    Čo keby si p.riaditeľku "odkázala"na Porada.sk?Hádam by jej bolo jasné,že naozaj sme s rodičmi denne a riešime a riešime.....

    Rodičovské združenie v ŠKD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.