Zavrieť

Porady

Práca na dohodu a daňový bonus...

Chcem sa spýtať, či dohodárovi patrí nárok na daňový bonus. Lúskala som zákon o dani z príjmu, podľa toho si myslím, že asi áno. No nie som si istá, zostala som v pomykove a nechcem urobiť chybu. Môže mi níekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monika36 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, či dohodárovi patrí nárok na daňový bonus. Lúskala som zákon o dani z príjmu, podľa toho si myslím, že asi áno. No nie som si istá, zostala som v pomykove a nechcem urobiť chybu. Môže mi níekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem.
    Môže dostať DB, ak výška jeho odmeny splňa požiadavky §33 Zákona o dani z príjmu.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ešte doplním: Ak už inde nepožiadal o daňový bonus (iného zamestnávateľa)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rodina1 Pozri príspevok
    Ešte doplním: Ak už inde nepožiadal o daňový bonus (iného zamestnávateľa)
    Ešte doplním, alebo ak ho už nepoberá manželka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika36 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, či dohodárovi patrí nárok na daňový bonus. Lúskala som zákon o dani z príjmu, podľa toho si myslím, že asi áno. No nie som si istá, zostala som v pomykove a nechcem urobiť chybu. Môže mi níekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem.
    ano, ak výška príjmu dosahuje aspoň polovicu minimálnej mzdy a splňa ostatné podmienky.

    Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

    nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac Monika36
    No, polovicu min. mzdy spĺňa, ide o to , že dohodári začali pracovať v septembri, sú samoplatitelia, jeden je evidovaný na úrade práce, takže tam je limit odmeny, aby ho nevyradili z evidencie. Takže musíme preveriť najprv, či bonus nepoberá manželka, je na to aj nejaké potvrdenie, myslím, že od zamestnávateľa, teda, či ho manželka poberá alebo nepoberá. Nárok na DB by si mal dohodár napísať aj vo Vyhlásení o dani z príjmu.....ak trepem, tak ma , prosím, opravte, lebo som zostala úplne zmagorená.... A moc-moc ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monika36 Pozri príspevok
    No, polovicu min. mzdy spĺňa, ide o to , že dohodári začali pracovať v septembri, sú samoplatitelia, jeden je evidovaný na úrade práce, takže tam je limit odmeny, aby ho nevyradili z evidencie. Takže musíme preveriť najprv, či bonus nepoberá manželka, je na to aj nejaké potvrdenie, myslím, že od zamestnávateľa, teda, či ho manželka poberá alebo nepoberá. Nárok na DB by si mal dohodár napísať aj vo Vyhlásení o dani z príjmu.....ak trepem, tak ma , prosím, opravte, lebo som zostala úplne zmagorená.... A moc-moc ďakujem.
    Tým, že nárok na DB uplatní podpísaním vo Vyhlásení ,nič iné nezisťuješ. Za správnosť zodpovedá zamestnanec. Samozrejme musí doloži RL, alebo potvrdenie o návšteve školy( u detí starších ako 16. rokov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika36 Pozri príspevok
    No, polovicu min. mzdy spĺňa, ide o to , že dohodári začali pracovať v septembri, sú samoplatitelia, jeden je evidovaný na úrade práce, takže tam je limit odmeny, aby ho nevyradili z evidencie. Takže musíme preveriť najprv, či bonus nepoberá manželka, je na to aj nejaké potvrdenie, myslím, že od zamestnávateľa, teda, či ho manželka poberá alebo nepoberá. Nárok na DB by si mal dohodár napísať aj vo Vyhlásení o dani z príjmu.....ak trepem, tak ma , prosím, opravte, lebo som zostala úplne zmagorená.... A moc-moc ďakujem.
    u dohodára evidovaného na UP nárok na DB nevznikne, lebo nemôže zarobiť 1/2 min.mzdy

    Práca na dohodu a daňový bonus...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.