Zavrieť

Porady

Materská a rodičovská dovolenka

Ahojte,

prosim mozte mi napisat ake povinnosti ma zamestnanec voci social a zdrav poistovni, ked ide na MD a RD.

Dakujem

Evelyn
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ak zamestnanec nastupuje na MD/RD, tak zamestnávateľ posiela do SP a ZP prihlášku/odhlášku-nástup na MD/RD+príjem za predchádzajúci rok(aby SP vyrátala správnu výšku príspevku).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katarina.j Pozri príspevok
Ak zamestnanec nastupuje na MD/RD, tak zamestnávateľ posiela do SP a ZP prihlášku/odhlášku-nástup na MD/RD+príjem za predchádzajúci rok(aby SP vyrátala správnu výšku príspevku).
NIe je to celkom správne. Nástup na MD do SP nahlási cez RLFO ako zmenu, jej ukončenie ako ukončenie zmeny, nástup na RD-prerušenie.Do ZP tiež onamuje len zmenu.
1 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ok, ja ked som nastupovala na MD tak som si sama musela všetko vybehať a vybaviť-lebo ma zabudli odhlasiť, až ked im došla výzva(čo sa neplatia odvody za mna) im došlo, že niečo nie je v poriadku(to bol vtedy chaos, lebo účtovníčku vyhodili pred mojim nastupom na MD a nová sa musela najprv trocha zorientovať v účte), tak sme to s manželom riešili sami(akurát som si vypýtala potvrd.o príjme od zamestnávateľa)-síce už prešiel nejaký ten čas a stále sa menia papierovačky(prihlášky,odhlášky,regist.listy, dan.priznania-človek aby stále sedel a čakal, kde vymyslia novú kolonku a čo do nej napísať...)
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Zamestnankyňa je na RD, ktorá končí 27.12.2010. Medzitým otehotnela a je vraj na PN od 20.12.2010-rizik.tehotenstvo.Papiere ešte nedoručila, len mám takú informáciu. Pracovný pomer naďalej trvá.
Do SP - pošlem ukončenie RD zmena a prerušenie, ale s akým dátumom? Ja si myslím, že ukočenie RD by malo byť 19.12.2010 a od 20.12.2010 -/prac.pomer/ PN, kde 10 dní nemocenské platí zamestnávateľ a od 11. dňa SP. Príjem za predchadzajúci rok iba predpokladaný alebo min. mzda? Prosím poraďte mi, nemála som ešte taký problém.
Do ZP oznamim zmenu - koniec RD a nástup na PN.
Ďakujem veľmi pekne.
Naposledy upravil MarcelkaT : 27.12.10 at 14:29
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Prosím pekne o radu. Ďakujem.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Manzelka je na materskej do 11.3.2011. Kedze sa MD predlzuje o 6 tyzdnov, tak bude dlhsie, myslim do 22.4.2011. Potom prechadza na rodicovsky prispevok... Ale tu nemame jasno... V akej vyske bude poberat rod. prispevok? Teraz berie matersku myslim tych 256€... Nieco sa hovori v zakone, ze to zenam ostane do 20 mesiacov fyzickeho zivota dietata... Ostava to aj nam ked momentalne poberame matersku a od aprila 2011 budeme poberat rod. prispevok?
A este jedna vec. Manzelka pobera aj davku z DNP. Kedze sa materska predlzila o 6 tyzdnov, tak sa je predlzi aj poberanie davky z DNP? Vdaka
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

stanco007 Pozri príspevok
Manzelka je na materskej do 11.3.2011. Kedze sa MD predlzuje o 6 tyzdnov, tak bude dlhsie, myslim do 22.4.2011. Potom prechadza na rodicovsky prispevok... Ale tu nemame jasno... V akej vyske bude poberat rod. prispevok? Teraz berie matersku myslim tych 256€... Nieco sa hovori v zakone, ze to zenam ostane do 20 mesiacov fyzickeho zivota dietata... Ostava to aj nam ked momentalne poberame matersku a od aprila 2011 budeme poberat rod. prispevok?
A este jedna vec. Manzelka pobera aj davku z DNP. Kedze sa materska predlzila o 6 tyzdnov, tak sa je predlzi aj poberanie davky z DNP? Vdaka

materskú momentálne poberá vo výške 55% z VZ, od 01.01.2011 vo výške 60% VZ, a rodičovský príspevok bude už po novom tj nejakých 190 éčok
tých 256 by mala iba ak by poberala rodičovský príspevok aj v roku 2010
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Mirica-LV Pozri príspevok
materskú momentálne poberá vo výške 55% z VZ, od 01.01.2011 vo výške 60% VZ, a rodičovský príspevok bude už po novom tj nejakých 190 éčok
tých 256 by mala iba ak by poberala rodičovský príspevok aj v roku 2010
No, super Ale vraj uz moze ist aj pracovat a aj poberat plny rodicovsky prispevok??? A v takom pripade by mohla aj pracovat a aj poberat rodicovsky prispevok do 3 rokov dietata?
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

stanco007 Pozri príspevok
No, super Ale vraj uz moze ist aj pracovat a aj poberat plny rodicovsky prispevok??? A v takom pripade by mohla aj pracovat a aj poberat rodicovsky prispevok do 3 rokov dietata?

áno, môže si vybrať pracovať a poberať rodičovský príspevok, alebo pracovať a poberať príspevok na starostlivosť o dieťa až do výšky 230 eur, čo je výhodnejšie,
ak dáte dieťa do jasieľ, alebo súkr. opatrovateľke, vtedy vám preplatia náklady do tých 230 e
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Do kedy može byť mamička na RD ? /do 3 rokov veku dieťaťa ,alebo aj dlhšie?/
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

pivko Pozri príspevok
Do kedy može byť mamička na RD ? /do 3 rokov veku dieťaťa ,alebo aj dlhšie?/
môže byť aj dlhšie z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, ale v takomto prípade nemusí byť platená,
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mirica-LV Pozri príspevok
môže byť aj dlhšie z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, ale v takomto prípade nemusí byť platená,
Ide o to že prepásla termín začatia platiť si dobrovoľne soc. poistenie aby mohla ísť hneď po RD na úrad práce. Dieťa bude mať 3 roky 9.6.2011 a keď si začne od 1.1.2011 platiť tak jej to vychádza ako vypočítal Ajobs na 4.7.2011/ aby mohla brať podporu/musí byť ten čas medzi 9.6-4.7. zamestnaná?
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

pivko Pozri príspevok
Ide o to že prepásla termín začatia platiť si dobrovoľne soc. poistenie aby mohla ísť hneď po RD na úrad práce. Dieťa bude mať 3 roky 9.6.2011 a keď si začne od 1.1.2011 platiť tak jej to vychádza ako vypočítal Ajobs na 4.7.2011/ aby mohla brať podporu/musí byť ten čas medzi 9.6-4.7. zamestnaná?

podľa mňa môže byť aj dobrovoľne nezamestnaná, ale nebude jej chýbať príjem? a v tomto prípade si musí platiť ZP
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Neporadí mi nikto?
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

MarcelkaT Pozri príspevok
Zamestnankyňa je na RD, ktorá končí 27.12.2010. Medzitým otehotnela a je vraj na PN od 20.12.2010-rizik.tehotenstvo.Papiere ešte nedoručila, len mám takú informáciu. Pracovný pomer naďalej trvá.
Do SP - pošlem ukončenie RD zmena a prerušenie, ale s akým dátumom? Ja si myslím, že ukočenie RD by malo byť 19.12.2010 a od 20.12.2010 -/prac.pomer/ PN, kde 10 dní nemocenské platí zamestnávateľ a od 11. dňa SP. Príjem za predchadzajúci rok iba predpokladaný alebo min. mzda? Prosím poraďte mi, nemála som ešte taký problém.
Do ZP oznamim zmenu - koniec RD a nástup na PN.
Ďakujem veľmi pekne.
dátumy dáš tak ako ti prídu doklady PN, príjem bude predpokladaný
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Mirica, ďakujem pekne.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Dobrý deň, tiež by som potrebovala malú radu. Dňa 03.01.2010 idem na materskú dovolenku. Pracujem ako učiteľka a zároveň pracujem na jednej firme - na dohodu. Zamestnávateľovi - škole som odovzdala papier, ktorý účtovníčka skontrolovala a odkázala mi, že to pošle na sociálnu poisťovňu. Ja nemusím teraz už nič vybavovať, alebo ako to je? Keďže nastali nejaké zmeny od nového roku, môžem pracovať v tej druhej firme na dohodu, alebo to mám zrušiť? Ďakujem.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Nikto mi neporadí?????
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň, tiež by som potrebovala malú radu. Dňa 03.01.2010 idem na materskú dovolenku. Pracujem ako učiteľka a zároveň pracujem na jednej firme - na dohodu. Zamestnávateľovi - škole som odovzdala papier, ktorý účtovníčka skontrolovala a odkázala mi, že to pošle na sociálnu poisťovňu. Ja nemusím teraz už nič vybavovať, alebo ako to je? Keďže nastali nejaké zmeny od nového roku, môžem pracovať v tej druhej firme na dohodu, alebo to mám zrušiť? Ďakujem.
Na materskú ideš asi 3.1.2011.
Čo sa týka nástupu na materskú, keď si odovzdala tlačivo o oznámení nástupu na materskú účtovníčke, tak v tomto ohľade nemusíš Ty nič robiť.
A podľa nových zákonov, na dohodu môžeš robiť ďalej.
Ak sa mýlim, tak ma dúfam niekto opraví - doplní, čo sa týka súbehu MD a dohody, lebo ako som pozerala, všade sa píše o rodičovskej dovolenke.
Naposledy upravil vieraaaa : 30.12.10 at 10:54
4 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem veľmi pekne, tak som to potom pochopila správne a ďakujem za opravu dátumu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať