Zavrieť

Porady

Nezaúčtované základné imanie

Ahojte! Prosím o radu ako mam postupovať pri ZI. Prebrala som účtovníctvo kde nie je zaúčtované ZI od vzniku firmy. Firma vznikla v roku 2003. Môžem spraviť v roku 2010 účtovné prípady 211/353 a 353/411?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No nechce sa mi veriť, že DÚ pri kontrole súvahy za 7 rokov by nedošiel na túto chybu a nevyzval by ich na opravu.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ešte by som odporučila pozrieť výpis z OR, v akom rozsahu je ZI splatené...Lebo 353 nemusí byť to správne...

    Timičke je offline (nepripojený) Timičke

    Timičke
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    No nechce sa mi veriť, že DÚ pri kontrole súvahy za 7 rokov by nedošiel na túto chybu a nevyzval by ich na opravu.
    No ani mne sa nechcelo veriť ale je to tak a neboli vyzvaný :-)

    Timičke je offline (nepripojený) Timičke

    Timičke
    JankaO Pozri príspevok
    Ešte by som odporučila pozrieť výpis z OR, v akom rozsahu je ZI splatené...Lebo 353 nemusí byť to správne...
    ZI je splatené stým dátumom ako je zápis v OR

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak správca vkladu prehlásil, že ZI bolo splatené, treba pohľadávku uplatňovať u neho a nie u spoločníkov.

    Timičke je offline (nepripojený) Timičke

    Timičke
    JankaO Pozri príspevok
    Ak správca vkladu prehlásil, že ZI bolo splatené, treba pohľadávku uplatňovať u neho a nie u spoločníkov.
    OK tak bude účtovanie 353/411, 378/353 a 211/378? Ale môžem v roku 2010 to urobiť?
    moncsi Môžete mi poradiť prosím, ako ste vyriešili tento prípad? Ja mám teraz presne taký prípad - základné imanie nebolo vôbec účtované, založenie spoločnosti bolo ešte v roku 2006!

    Nezaúčtované základné imanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.