Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o a matka na MD

Dobrý deň,
poprosím veľmi pekne ochotného človeka o pomoc, mám pár otázok ohľadne založenia s. r. o:
- chceme si založiť s mamou s. r. o, pričom ona bude konateľka a ja spoločníčka. Toho času som na MD. Ak sa stanem spoločníčka v s. r. o., musím tento fakt niekomu nahlásiť? Ak z toho nebudem poberať žiadny príjem, neprídem o rodičovský príspevok?
- premýšľame o malom obchodíku - mohla by som v ňom, ako príbuzná, vypomáhať bez nároku na mzdu? (matka - dcéra)
- od nového roka sa bude meniť príspevok na starostlivosť o dieťa, ak matka začne pracovať a dieťa dá do MŠ, alebo opatrovateľke. A čo matka, ktorá začne pracovať, ale zvládne prácu s dieťaťom - práca na doma -, resp. v obchode. Viem, že zrejme nárok na príspevok na starostlivosť mať nebudem, ale čo rodičovský? O ten prídem?
Ďakujem veľmi pekne za objasnenie situácie.

Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    veronikama Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    poprosím veľmi pekne ochotného človeka o pomoc, mám pár otázok ohľadne založenia s. r. o:
    - chceme si založiť s mamou s. r. o, pričom ona bude konateľka a ja spoločníčka. Toho času som na MD. Ak sa stanem spoločníčka v s. r. o., musím tento fakt niekomu nahlásiť? Ak z toho nebudem poberať žiadny príjem, neprídem o rodičovský príspevok? nemusíš hlásiť a o príspevok neprídeš
    - premýšľame o malom obchodíku - mohla by som v ňom, ako príbuzná, vypomáhať bez nároku na mzdu? (matka - dcéra) nie, toto je možné iba pri FO nie PO
    - od nového roka sa bude meniť príspevok na starostlivosť o dieťa, ak matka začne pracovať a dieťa dá do MŠ, alebo opatrovateľke. A čo matka, ktorá začne pracovať, ale zvládne prácu s dieťaťom - práca na doma -, resp. v obchode. Viem, že zrejme nárok na príspevok na starostlivosť mať nebudem, ale čo rodičovský? O ten prídem? neviem - túto časť otázky prenechám na iných
    Ďakujem veľmi pekne za objasnenie situácie.

    Veronika

    veronikama je offline (nepripojený) veronikama

    veronikama
    A nemôžem pracovať ani nejako z titulu spoločníčky, s tým, že nebudem poberať mzdu?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    veronikama Pozri príspevok
    A nemôžem pracovať ani nejako z titulu spoločníčky, s tým, že nebudem poberať mzdu?
    Keď si hromžila na dôchodcov, ktorí si môžu aj privyrábať, bola si štýlovejšia. Z obsahu príspevku terajšieho sa dá iba veľa vecí dedukovať. Najskôr si naštuduj niečo o s.r.o. Na Porade nájdeš všetko. Najmä pojmy spoločník, konateľ,....novelu o rodičovskom príspevku, aj o príspevku, ak dáš dieťa do predškolských zariadení.....to všetko sa ti oplatí naštudovať....aby si zistila, že ako spoločníčka môžeš pracovať, len neviem načo, ak vraj bez príjmu.... , lebo podnikanie je sústavná činnosť za účelom dosiahnutia....ZISKU.

    veronikama je offline (nepripojený) veronikama

    veronikama
    Za tými "dôchodcami" si stojím. Matkám ešte uberú od nového roku aj 65 € mesačne. Musím sa nejako obracať, lebo neviem, ako potom ďalej s dvoma deťmi. Nápad máme, priestor tiež - trošku sa nevyznáme, aby to bolo všetko ok - ďakujem za odpovede.

    Založenie s.r.o a matka na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.