Zavrieť

Porady

Unosnost muriva

Potrebujem polozit ocelovu podperu (stlp) na stenu postavenu z tehal Porotherm 24 Profi DRYFIX P10. Patka stlpu ma rozmery 24x24 cm.
Na stlpe bude zatazenie cca. 280 kN. Normalizovana pevnost pre tuto tehlu je 10 MPa.
V dokumentacii som vsak nasiel navrhovu unosnost 0.93 MPa. Pri tejto unosnosti by tehla neuniesla dane zatazenie.

Ak vyplnim dutiny v tehle silnym betonom v mieste podpery, bude stena dostatocne unosna alebo treba postavit betonovy stlp?

Na aku plochu sa v skutocnosti toto zatazenie rozlozi?

Dakujem za odpoved.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A kto ti vyratal hmotnost tej konstrukcie na 28 ton? Predpokladam, ze statik. To sa nespytas radsej jeho? Taketo dolezite veci si nechas radit od ludi na internete?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Este by ma zaujimalo, zi 0.93 MPa je jodnota, pri ktorej nastava destrukcia, alebo povolena hodnota. Ak povolena, tak s akou rezervou? To uz sa asi z technickeho listu nedozvies.

Predpokladam, ze statik dokaze zaratat aj rozne vplyvy, napr. slabe zemetrasene tak, aby to bolo O.K.
0 0
stavitel007 stavitel007

stavitel007 je offline (nepripojený) stavitel007

Dakujem Ti za "konstruktivnu" odpoved. Pokial viem tak sem chodia aj statici. Preto som to napisal.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stavitel007 Pozri príspevok
Potrebujem polozit ocelovu podperu (stlp) na stenu postavenu z tehal Porotherm 24 Profi DRYFIX P10. Patka stlpu ma rozmery 24x24 cm.
Na stlpe bude zatazenie cca. 280 kN. Normalizovana pevnost pre tuto tehlu je 10 MPa.
V dokumentacii som vsak nasiel navrhovu unosnost 0.93 MPa. Pri tejto unosnosti by tehla neuniesla dane zatazenie.

Ak vyplnim dutiny v tehle silnym betonom v mieste podpery, bude stena dostatocne unosna alebo treba postavit betonovy stlp?

Na aku plochu sa v skutocnosti toto zatazenie rozlozi?

Dakujem za odpoved.
Aké zaťaženie? Čo bude niesť ten stĺp? Reklamu? Ako bude v tom múre ukotvený?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

stavitel007 Pozri príspevok
Dakujem Ti za "konstruktivnu" odpoved. Pokial viem tak sem chodia aj statici. Preto som to napisal.
Problem je v tom, ze na nete nespoznas statika od srandistu, rovnako ako mnohi (mnohe) doplatili na to, ze nespoznali uchyla od super chalana.


Ja nespochybnujem ucel porady, aj co sa tyka poradenstva pri stavbe, ale robit staticke vypocty cez chat to je na mna silna kava. No ked mas na to guraz...

Vsimol si si, ze tu napriklad chodia pravnici, ktori radia ako porusit podpisanu zmluvu? Pritom ak s nimi zacnes diskutovat zistis, ze nemaju nepoznaju napr. ani Obciansky zakonnik. Nechcem sa dotknut nikoho osobne, ale ako vies, kto sa tu prezentuje ako "statik"?
0 0
stavitel007 stavitel007

stavitel007 je offline (nepripojený) stavitel007

na stlpe bude zelezobetonovy tram. stlp bude votknuty do tramu aj do muriva. zatial ma vzper nezaujima iba unosnost betonom zaliateho muriva na tlak.

misomiso: samozrejme diskusiu beriem iba informativne! chcem pocut nazor roznych ludi lebo tento pripad nie je taky jednoznacny ani pre statika.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Otazka znie:Aky beton chcete do tych minidier naliat? Nositelom pevnosti betonu je kamenivo. Ake kamenivo sa tam zmesti? Ostane vam tam naliat akurat tak cementovy tmel, to nie je beton. Ak budete poznat unosnost cem tmelu a tehly, mozete spravit MKP model pri pouziti vhodnej podmienky plasticity a model napriklad rozmazanych trhlin. Cize ludovo poviem: to treba odmerat kolko to znesie,lebo superzlozity vypocet nepodoreny experimentom je na 2 veci. Hlavne v teorii 2.radu, kde sa uvazuje poskochovanie materialu je to cele tak citlive na podmienky konvergencie, ze je to skor veda ako pouzitelna vec. Asi preto sa pevnost tehal mera a nie pocita
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

No a teraz viac k veci: v mieste stlpu,kde chcete mat sustredeny tlak 280kN dajte miesto muriva zelezobeton.
0 0
stavitel007 stavitel007

stavitel007 je offline (nepripojený) stavitel007

ved preto som to tu napisal. Dufal som, ze niekto uz ma odkaz na nejake merania, experimenty alebo pouzitie. Ak by to bolo lahko vypocitatelne, uz by som to mal.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nosnosť muriva najmä toho brúseného berte s veľkou rezervou.Je to merané v "kancelárii" na papieri.Skutočnosť bude úplne iná.Neporušenu tehlu s mikritrhlinami budete hľadať veľmi ťažko ak aj nájdete musíte do úvahy vziať aj dynamické zaťaženie.Stačí malý posuv rozťažnosť a takto na hrane zaťažené murivo môže praskať
0 0
pi3ta pi3ta

pi3ta je offline (nepripojený) pi3ta

Pevnosť 10 MPa je charakteristická pevnosť materiálu z ktoreho je tvarnica vyrobena. 0.93 MPa je pravdepodobne pevnost murovanej konštrukcie, teda s vplyvom dierovania tehal, pevnosti malty, nepresnosti vymurovania a sucinitelmi spolahlivosti - teda to na co navrhujes samotny mur - bez prihliadnutia na štíhlosť. A k veci 280 kN na murivo nie, daj tam ten ž.b. stĺp.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Neviem aký vysoký je ten stĺp. Zaujímalo by ma ako ho budeš kotviť do tej tehly. Alebo ho tam chceš iba tak postaviť? U vás nefúka vietor?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Stlpom sa vodorovne sily neprisudzuju, vznikali by velke ucinky druheho radu. Vodorovne sily zasadne preberaju steny a stuzidla.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ciners Pozri príspevok
Stlpom sa vodorovne sily neprisudzuju, vznikali by velke ucinky druheho radu. Vodorovne sily zasadne preberaju steny a stuzidla.
No zo zadania toho veľa vydedukovať neviem.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ani ja. V stavebnictve plati: radsej raz nakreslit ako 100x popisat
0 0
spider.hst spider.hst

spider.hst je offline (nepripojený) spider.hst

misomiso Pozri príspevok
A kto ti vyratal hmotnost tej konstrukcie na 28 ton? Predpokladam, ze statik. To sa nespytas radsej jeho? Taketo dolezite veci si nechas radit od ludi na internete?
naco su dobre taketo prispevky je to od toho porada aby sa pytal...
ak nevies poradit, tak len ho odporuc ku kompetentnym alebo sa nevyjadruj
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

spider.hst Pozri príspevok
naco su dobre taketo prispevky je to od toho porada aby sa pytal...
ak nevies poradit, tak len ho odporuc ku kompetentnym alebo sa nevyjadruj
Tato odpoved je na uvedomenie si, ze tu sa nehra o zapalky. Skor by si zasluzila pochvalu.
0 0
spider.hst spider.hst

spider.hst je offline (nepripojený) spider.hst

priklanam sa k ZB stlpu v tom mieste prerusit murivo a dat stlp na murivo urcite nedavat ocelovy stlp s takym zatazenim
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak by to bolo moje tak tam dám plnú pálenú tehlu 300mm .
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ako to bude vyzerat cele? neviem si predstavit situaciu kde kladies ocelovy stlp rovno na tehlu? vzdy tam je nejaky veniec, ktory to roznesie na vacsiu plochu.

suhlasim ze ten ZB stlp pod ocelovym je najlepsie riesenie, ale pozor aj vtedy tam musis mat nejaky veniec.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať