Zavrieť

Porady

inval.dôchodca a občasné privyrobenie si

som na inval.dôchodku a chcela by som si privyrobiť občasným predajom svojich výrobkov /háčkovanie, pletenie, výšivka a pod.../. Oslovila som majiteľov MO predajní, no ak nemám živnosť, tak nemôžu so mnou spolupracovať.
Moje aktivity na otvorenie živnosti nie sú, náklady /odvody do fondov/ by boli omnoho vyššie ako zárobok.
Existuje forma, ktorú by bolo možné použiť, aby som si mohla privyrobiť i obchodníci by mali doklad o nadobudnutí ?

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
gitka57 Pozri príspevok
som na inval.dôchodku a chcela by som si privyrobiť občasným predajom svojich výrobkov /háčkovanie, pletenie, výšivka a pod.../. Oslovila som majiteľov MO predajní, no ak nemám živnosť, tak nemôžu so mnou spolupracovať.
Moje aktivity na otvorenie živnosti nie sú, náklady /odvody do fondov/ by boli omnoho vyššie ako zárobok.
Existuje forma, ktorú by bolo možné použiť, aby som si mohla privyrobiť i obchodníci by mali doklad o nadobudnutí ?

Ďakujem
Pre zdaňovacie obdobie r. 2010 platí, že do výšky príjmu 2012,85 € sa daňové priznanie podávať nemusí. S odberateľmi môžeš podľa Občianskeho zákonníka(Zák. 40/1964 Zb. a n. p.) Z uzatvoriť zmluvu o zhotovení veci na zakázku, vzor prikladám.
Naposledy upravil Marína : 07.10.10 at 17:22

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
rodina1, arizona, Andyke, mysimis, Mária27
5

inval.dôchodca a občasné privyrobenie si

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.