Zavrieť

Porady

Podnikanie počas RD

Ahojte, chcela by som sa poradiť- som na RD, a vyskytla sa mi taká možnosť, že by som si mohla privyrobiť predajom - konkrétne ide o domáci textil. Ide o to, že by som veci chcela predávať cez internet- cez rôzne stránky, alebo aj si otvoriť vlastnú stránku, poprípade predávať budem známym tu v okolí- jednoducho povedané, nejde mi o kamenný obchod. Ako nato? Potrebujem si otvoriť nejakú živnosť, alebo sa to dá aj inak? Keďže som na RD, nechcem o príspevok prísť. Vôbec sa v týchto veciach nevyznám, tak budem rada ak ma niekto usmerní. Ďakujem, mimika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Musíš založiť živnosť ked chceš podnikať...
    http://www.akopodnikat.sk/index.php?...t&task=section

    čitaj čítaj a prehladaj si poradu...je tu toho velmi vela...ked chceš skutočne podnikať tak nájdeš tu všetko

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mária27, vieraaaa, zdenka131, akina, Lubaba, arizona
    6

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    http://podnikam.webnoviny.sk/spravod...d=3&k=Financie

    Od začiatku budúceho roka budú môcť rodičia popri poberaní rodičovského príspevku vykonávať zárobkovú činnosť. Vyplýva to z návrhu novely zákona o rodičovskom príspevku, ktorú v stredu schválila vláda. Rodič tak bude môcť vykonávať zárobkovú činnosť akoukoľvek formou, pričom príjem z tejto činnosti nemá mať vplyv na jeho nárok na rodičovský príspevok, ani na jeho výšku. "V čase vykonávania zárobkovej činnosti môžu rodičia zabezpečiť starostlivosť o svoje dieťa buď druhým rodičom, starým rodičom alebo inou plnoletou fyzickou osobou, alebo umiestnením dieťaťa v zariadení súkromnom, cirkevnom či štátnom vrátane materských škôl," objasňuje rezort.
    Naposledy upravil Danielle369 : 06.10.10 at 16:26

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rodičovský príspevok sa síce od 1.1.2011 zjednotí, ale nič sa zatial nemení na tom, že ak bude mať rodič počas poberania príjem, nebude dôchodkovo poistený z dôvodu starostlivosti o dieťa. Musí sa v SP odhlásiť.

    mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

    mimika36
    Oki, tak to podnikanie počas RD je mi zhruba jasné, ale potrebujem na takéto podnikanie- ktoré bude vykonávané cez inet- živnosť? Kde je to vlastne potrebné nahlásiť, veď ak predávam cez net, veľmi mi môj príjem nevie nikto skontrolovaťalebo ako to funguje??? Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.