Zavrieť

Porady

Aký polystyren použiť?

Robime podlahové kúrenie a máme odporúčanú hrúbku polystyrenu od 6-8 cm. Uvažujeme, že dáme 3 a 4 krížom cez seba. Môžme dať fasádny, alebo musí byť podlahový? Poprípade prečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    musí byť jednoznačne podlahový a je to z dúvodu stlačiteľnosti. Fasádny by sa ti pod poterom stlačil. Nemá dostatočnú pevnosť v tlaku. Použi min EPS 100S

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je to preto že podlahový polystyrén neobsahuje katalizátory horenia,nieje jedovatý vyhovuje hygienyckým predpisom materiálov určených do interiéru.

    Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

    Jack_spk
    Podlahový určite - pokiaľ dávaš menej cm tak určite EPS 200S - je kvalitnejší a menej prepúšťa teplotu - aby si zbytočne krtkom nekúril tých 6-7 cm je dosť málo.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Dal som 9cm EPS 100S, 4 a 5 cm krizom cez seba, 5cm na spodok a 4-kou sa potom prekryl. Dali sa tak pekne obist trubky na vodu...

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Jack_spk Pozri príspevok
    Podlahový určite - pokiaľ dávaš menej cm tak určite EPS 200S - je kvalitnejší a menej prepúšťa teplotu - aby si zbytočne krtkom nekúril tých 6-7 cm je dosť málo.
    Hlavny rozdiel medzi 100S a 200S je, ze 200S ma vyssiu pevnost v tlaku. Pri beznom zatazeni v domacnosti nabytkom a pod. uplne staci 100S. Pokial nie je moznost zvysit hrubku polystyrenu v podlahe, tak skor odporucam investovat do sedeho grafitoveho polystyrenu, ktory ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    marko182 Pozri príspevok
    Hlavny rozdiel medzi 100S a 200S je, ze 200S ma vyssiu pevnost v tlaku. Pri beznom zatazeni v domacnosti nabytkom a pod. uplne staci 100S. Pokial nie je moznost zvysit hrubku polystyrenu v podlahe, tak skor odporucam investovat do sedeho grafitoveho polystyrenu, ktory ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti.
    Ak ten EPS ide pod poter, tak by to malo byt celkom jedno, lebo kari-rohoz a poter zatazenie "roznesu".

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    TomasHC Pozri príspevok
    Ak ten EPS ide pod poter, tak by to malo byt celkom jedno, lebo kari-rohoz a poter zatazenie "roznesu".
    Suhlas, preto hovorim, ze je zbytocne investovat do 200S, kedze tam realne bude stacit 100S.

    lubiko je offline (nepripojený) lubiko

    lubiko
    Vytrhali sme parkety,vyvozili škvaru a zostalo nám tam 15 cm na podlahové kúrenie. Preto tam chceme dať 3 a 4 cm polystyrén. Aj betón musí mať určitú hrúbku nie?

    Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

    Jack_spk
    EPS 200S má aj vačšiu pevnosť ale aj vačší tepelný odpor. Al ak má 15 cm hrúbku - tak môže dať kľudne aj 8-9 cm - ale musí použiť anhydrid - ten stačí cca 3.5 cm nad trúbky - tie sú vačšinou 17 mm.

    Aký polystyren použiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.