Zavrieť

Porady

Fakturácia + objednávka

Ahojte, potrebovala by som poradiť, nedávno som začala podnikať a mám trochu mišung vo fakturácii. Chcem si účtovníctvo robiť sama, tak preto.. Keď faktúrujem niekomu na základe objednávky, ktorá mi prisla cez program ( e-shop) ja vo faktúre píšem číslo objednávky a dolu, že fakturujem Vám na základe objednaného tovaru- ale objednávku k fakture nepripájam- je to potrebne? Pokial predaj išiel osobne, bez objednávky len ustnou dohodou, netreba pisať na fakturu cislo objednávky a teda neptreba k nej nič pridávať, chápem to správne?? Ďakujem moc za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Objednávky si eviduj pre svoju potrebu, buď zopnutú pri faktúre alebo osobitne. S faktúrou pre odberateľa ju nemusíš posielať. K faktúram môžeš prikladať dodacie listy, kde ti kupujúci pri osobnom odbere potvrdí prevzatie tovaru.

    Fakturácia + objednávka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.