Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia

Mám taký problém a neviem ako na to. Manžel v minulom roku bol sprostredkovateľ poistenia a nakoľko mal malý príjem, nepodal ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Viem, že ho mal podať, ale čo robiť teraz? Dať ho dodatočne alebo vôbec. Problém je v tom, že ho zdravotná poisťovňa nakoľko sa ZP zlučovali neeviduje ako szčo, aj keď doklad o oznámení mám. Opätovne ho prihlásiť do novej poisťovne a dať ročné zúčtovanie zp?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    V zbierke vyšla novela vyhlášky k ročnému zúčtovaniu ZP aj s prílohami pre zúčtovanie za rok 2010.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    miska117 Pozri príspevok
    Mám taký problém a neviem ako na to. Manžel v minulom roku bol sprostredkovateľ poistenia a nakoľko mal malý príjem, nepodal ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Viem, že ho mal podať, ale čo robiť teraz? Dať ho dodatočne alebo vôbec. Problém je v tom, že ho zdravotná poisťovňa nakoľko sa ZP zlučovali neeviduje ako szčo, aj keď doklad o oznámení mám. Opätovne ho prihlásiť do novej poisťovne a dať ročné zúčtovanie zp?
    Ďakujem za odpoveď.
    Napíš, ako si dopadla, lebo mám syna, ktorému sú zákony niekedy ukradnuté, a nedávno mi oznámil, že má zaplatiť pokutu, lebo mal za rok 2009 vykonať ročné zúčtovanie ZP a neurobil. Nevedel o tejto povinnosti, v polovičke decembra 2009 ukončil PP dohodou aj s odstupným, a od polovice decembra bol zamestnaný už u iného zamestnávateľa. U pôvodného mal maximálny VZ, len v decembri mal samozrejme u obidvoch nižší VZ, aj keď spolu za december mal maximálny VZ. Aspoň tak mi to povedal. Myslel si, že nemá túto povinnosť. Takže poisťovne určite pokutujú, ak zistia porušenie zákona.

    Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.