Zavrieť

Porady

Ukoncenie pracovneho pomeru

Dobry den,

ja by som potrebovala poradit s ukoncenim pracovneho pomeru. Pracujem na zivnost, zmluvu mam na dobu urcitu - 2 roky. Pracujem tam este len 2 mesiace ale dostala som lepsiu ponuku, cize by som sa odtial potrebovala dostat. Kedze nemame dohodnutu skusobnu dobu, je mozne jednoducho dat vypoved? Vypovedna doba je 30 dni, cize musim tam este tych 30 dni ostat pracovat??? Tak isto som viazana zmluvnou pokutou, je mozne sa jej "nejak vynut"??

Dakujem za pomoc

y
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer na živnosť nepoznám.

    Zrejme máš s dodávatelom uzatvorenú nejakú obchodnú zmluvu, pozri výpovednú dobu v tejto zmluve...Pokuty sa riadia obchodným zákonníkom - nie Zákonníkom práce.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Sama píšeš, že zmluvne máš dohodnutú výp.dobu 30 dní. A je to jedno o akú zmluvu ide. Nakoľko si živnostníčka tak zrejme zmluva je podľa Obchodného zákonníka.
    Ukončiť spoluprácu môžeš potom jedine podľa podmienok tejto zmluvy, resp. porušením zmluvy s tým, že budeš niesť následky porušenia (zmluvná pokuta).

    Ukoncenie pracovneho pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.