Zavrieť

Porady

vanicka sprchovaci kut spevnenie dna laminatovanim ako?

Priatelia, kupil som sprch kut. RIO vyrobca cz. ARTTEC 90/90cm oval vanicka vyska 50cm cena 10 000Sk. Ked sa do nej postavym prehyna sa, preto ju neuzivam. Kamarat vodar ma upozornil ze mi casom praskne a aby som ju podmuroval. Rozmyslam pod dno podlozit polystyren a medzipriestor vypenit. poradie iporka pena polystyren? resp iporka pena?
V montaznom navode nieje zmienka o podmurovani (do coho sa mi pravdu povediac nechce). Dno vanicky je uchytene krizovou konstrukciou z jaklu 20x20 cm a to je olaminovane 1-3 mm. Takze pri podmurovavani tie jakle budu zavadzat a hlavne bude problem podmurovat sedacku.
Osobne by som tam radsie prisruboval pod kriticke miesta dalsie jakle a dolaminoval to v hrubke cca 1cm, je to realne? a ako sa laminuje? aky je vas nazor? je aj ine riesenie? alebo ako postupovat? uctivo dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Joklovinu natvrdo podmurujte obyčajnou tehlou.Žiadne peny a polystyrény.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Väčšie medzery pod vaničkou vyplň Yporkou tak aby ostala cca 2cm medzera a celú vaničku riadne vypeň PUR penou. Nezabudni ju zaťažiť, aby ju nezdvihlo. Ak to takto spravíš vanička sa ani nehne a môžeš v nej aj tancovať.

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Takže ja som tu vaničku minulého roku vyriešil a chcem sa o to podeliť. V auto-predajni je zohnať laminovacia súprava, ale jednotlivo kúpiť je lacnejšie, ide o sklenenú tkaninu, samotnú živicu, tvrdilo a urýchľovač.
    Do podvodných jaklov popod vaničku som vopchal ďalšie tenšie pre spevnenie samonosnej konštrukcie a doplnil našrubovaním ďalšie kolmo na pôvodne a dookola pospájal šrobovaním to všetko som olaminoval asi 5-10 vrstvami.
    Vanička je pevná ako ma byť, ešte som ju v strede podložil. Keďže ide o vaničku 50 cm vysokú môžem ju kedykoľvek zozobrať a vytiahnuť v prípade opravy odtoku...
    Naučiť sa laminovať je výborná všestranná skúsenosť , zíde sa aj pri oprave prehrdzaveného blatníka, podbehu auta ap... dá sa to prebrúsiť a nafarbiť.
    No do budúcnosti už vaničku nebudem kupovať, dám si ju vymurovať ako ste mi poradili. vďaka

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Už som počul asi od 3 ľudí o tom, ako museli po čase laminátovú vaničku vyhodiť. Najmä kôli tomu, že sa praskla samotná vanička, alebo sa pravidelne utrhol silikón medzi stenou a vaničkou..potom tiekla voda pod vaničku.
    Podľa mňa je najlepšie riešenie vaničku vyhodiť úplne, ani ju nezaprávať. Dno sprchového kúta vystaviť normálne z tehál do tvaru vaničky (urobiť normálnu stavanú vaničku) a zástenu postaviť na to.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Už som počul asi od 3 ľudí o tom, ako museli po čase laminátovú vaničku vyhodiť. Najmä kôli tomu, že sa praskla samotná vanička, alebo sa pravidelne utrhol silikón medzi stenou a vaničkou..potom tiekla voda pod vaničku.
    Podľa mňa je najlepšie riešenie vaničku vyhodiť úplne, ani ju nezaprávať. Dno sprchového kúta vystaviť normálne z tehál do tvaru vaničky (urobiť normálnu stavanú vaničku) a zástenu postaviť na to.
    Len nech dá pozor na dobré zaizolovanie,lebo može byť horšie ako lepšie.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    marleau Pozri príspevok
    Len nech dá pozor na dobré zaizolovanie,lebo može byť horšie ako lepšie.
    Kleber by to mohol udržať. A ešte existujú špeciál nátery pod obkladačky - izolačné. Ale ak bude vaničku stavať nejaký majster, ten by to hádam mohol vedieť.
    Ja mám s tými "plastovými" vaničkami iba zlé skúsenosti.

    mojnazor je offline (nepripojený) mojnazor

    mojnazor
    suhlasim s nazorom vanicka blbost lepsie vstavana a tieto problemi odpadaju...
    V pripade ze ste tvrdholavi a trvate na vanicke tak je blbost ju podpenit logicky pena po case splasne... ak to chcete mat kvalitne tak potom ... spravte si salung z tehal a zalejte mokrim betonom vlozte vanicku a nechajte zaschnut. (mokri beton neznamena riedky beton !!! ) blizsie info artemicek@gmail.com

    vanicka sprchovaci kut spevnenie dna laminatovanim ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.