Zavrieť

Porady

STIERKY / OMIETKY priamo na holý panel ???

Ahojte,

potreboval by som poradit, ktore stierky/omietky sa mozu nanasat priamo na panel v panelaku aby nepopraskali. Cize vycistit, napenetrovata a naniest.
Jeden majster povie, ze treba povrch najprv vyklebrovat + sietka a druhy, ze to netreba.
Ako to vlastne je?
Mal by som zaujem aj o hladke povrchy stien a aj o dekorativne omietky.

V prilohe je foto niecoho, co stoji 3,-eur / m2 (praca aj material, strojovo nanasane). Je toto vhodne pouzit priamo na panel ako tvrdi moj `majster`?

Dakujem.
pic1.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

    Holder Miro
    Jednoznačne vyskušať najprv na malej ploche 10x10 cm, naniesť a po 3 dňoch vyskúšať, či ide dole zoškrabať.

    Aj "holý" panel má určité póry v ktorých by eventualne mala tá omietka držať.

    Očistenie od prachu a napenetrovanie nemusí byť na škodu.

    Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

    Genesis.SVK
    Penetracia stačí a potom môžeš aj na holý panel (ale poriadne nie že budeš na penetrácii šetriť a dáš riedene 1 ku 10

    Lepidlo + sieťka netreba len v prípade veľkých nerovností a potom na miesta kde je očakávaný výrazný pohyb panelov. V tom prípade odporučam použiť lepidlo triedy C2TES2 teda veľmi flexibilne

    pozickainfo je offline (nepripojený) pozickainfo

    pozickainfo
    Dakujem za info.
    Nevies mi povedat co je na prilozenom obrazku? Je to vhodne pouzit do interieru? Cena 3,-eur / m2, strojovo nanasane...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pozickainfo Pozri príspevok
    Dakujem za info.
    Nevies mi povedat co je na prilozenom obrazku? Je to vhodne pouzit do interieru? Cena 3,-eur / m2, strojovo nanasane...
    Podľa obrázku sa nedá určiť čo je to za svinstvo.Pýtajte technický list a názov produktu .Ak vám to nedajú pošlite ich kade-tade.Striekané omietkové zmesi sú väčšinou určené do vonkajšieho prostredia.Smrdí mi na tom cena, je príliš nízka.Budte opatrný.
    Ak niekto tvrdí že panel je nutné klebrovať a sieťkovať tak vás sprosto klame.Je to lepšie urobiť ,ale vôbec to nieje nutné.

    STIERKY / OMIETKY priamo na holý panel ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.