Zavrieť

Porady

platba konateľa

Ahojte poraďáci, ešte mám jednu otázku: ako zaúčtovať platbu konateľa spoločnosti z bankového účtu spoločnosti, jedná sa o platbu dane z príjmu fyz.osôb, na základe podaného daňového priznania konateľa. ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    a prečo súkromné platby miešate s firemnými? Upozorni konateľa, že to tak nemôže byť.
    zaúčtuj 355/221
    a nech peniaze konateľ vráti 211,221/355

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nie je spoločník, tak nie 355
    ak nie je zamestnanec, tak nie 335
    nejedná sa o obchodný vzťah, teda nie 315.
    Navrhujem 378-finančné pohľadávky /samozrejme ak nie je zamestnanec/

    jaja6 je offline (nepripojený) jaja6

    jaja6
    ešte ma napadlo, nebolo by vhodnejšie zaúčtovať to iba na 315/221, keďže sa jedná o konateľa a nie spoločníka?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jaja6 Pozri príspevok
    ešte ma napadlo, nebolo by vhodnejšie zaúčtovať to iba na 315/221, keďže sa jedná o konateľa a nie spoločníka?
    Ja by som to zaúčtovala ako poskytnutú zálohu 335/221. Vrátenie 221/335. Samozrejme, ak je aj zamestnancom.

    jaja6 je offline (nepripojený) jaja6

    jaja6
    účet 335 to sú pohľadávky voči zamestancom, lenže konateľ nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu, nie je zamestnancom...

    jaja6 je offline (nepripojený) jaja6

    jaja6
    Kejka díky moc zaúčtujem to na 378, ale asi treba doriešiť konateľa, ktorý nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu ani žiadny zmluvný vzťah s firmou...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    jaja6 Pozri príspevok
    Kejka díky moc zaúčtujem to na 378, ale asi treba doriešiť konateľa, ktorý nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu ani žiadny zmluvný vzťah s firmou...
    Konateľ je subjekt obchodného práva a minimálne zakladateľské dokumenty potvrdzujú jeho oprávnenie konať v mene firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.