Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ neplatí odvody !

Dobrý deň,
potrebovala by som súrne pomôcť. Manžel odchádza k 31.10.2010 zo zamestnania, kvôli nezhodám so zamestnávateľom, nevyplácaniu mzdy - teda dlhodobé meškanie, minimálna mzda na výplatnú pásku a zvyšok do ,, ruky", a neplatenie odvodov do Sociálnej poisťovne. Chcem sa preto opýtať, že ako sa to dotkne manžela, treba dlh na Sociálnej poisťovni doplatiť z vlastného vrecka a potom to vymáhať už od ,,ex " zamestnávateľa? Alebo to nechať tak a spoliehať sa, že to zamestnávateľ doplatí. Firma , z ktorej manžel odchádza nemá ďaleko od krachu.
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ak je zamestnanec riadne prihlásený, tak sa ho neplatenie zo strany zamestnávateľa netýka, resp. nebude s tým mať žiadny problém. Zamestnávateľ si koleduje o trestné stíhanie, nie zamestnanec.
    Už sa tu pdoobná téma rozoberala, treba hľadať.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Za zamestnanca odvádza odvody zamestnávateľ. Ak to mal riadne zrazené na vyplatnej páske, ďalej nerieši nič.
    Viem ,že sa rozoberala. Ale odpovede, boli aj aj. Prezrela som celú poradu.sk , kým som napísala. Ďakujem za radu.

    Zamestnávateľ neplatí odvody !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.