Zavrieť

Porady

hokejka

Pekný deň. Mohla by som niekoho poprosiť, kto by mi vedel poradiť ohľadom hokejky. Chcela by som ho pre 8 ročného syna a mala by slúžiť na ľadový hokej. Na intetrnete som našla rôzne druhy... a neviem, ktorá by bola tá správna. Ide hlavne o tú lopatku, kde niekde ponúkajú plastovú, drevenú, ohnutú doprava, doľava ... Ďakujem už vopred za vaše rady.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anicka8030 Pozri príspevok
Pekný deň. Mohla by som niekoho poprosiť, kto by mi vedel poradiť ohľadom hokejky. Chcela by som ho pre 8 ročného syna a mala by slúžiť na ľadový hokej. Na intetrnete som našla rôzne druhy... a neviem, ktorá by bola tá správna. Ide hlavne o tú lopatku, kde niekde ponúkajú plastovú, drevenú, ohnutú doprava, doľava ... Ďakujem už vopred za vaše rady.
Ako hráva tvoj syn hokej? Hráva ho súťažne? Či ešte len trénuje? Alebo len sem tam na ulici s kamarátmi?

Ak trénuje v klube, tak pozri tu:

http://www.hokejova-vystroj.sk/kompozitove-hokejky.aspx

nejakú mu už len vyberieš. Keby išlo o stolnotenisové rakety, tak ti poradím viac, v hokejkách sa tak nevyznám.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anicka8030 Pozri príspevok
Pekný deň. Mohla by som niekoho poprosiť, kto by mi vedel poradiť ohľadom hokejky. Chcela by som ho pre 8 ročného syna a mala by slúžiť na ľadový hokej. Na intetrnete som našla rôzne druhy... a neviem, ktorá by bola tá správna. Ide hlavne o tú lopatku, kde niekde ponúkajú plastovú, drevenú, ohnutú doprava, doľava ... Ďakujem už vopred za vaše rady.
Hokejka

- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti

Správna dĺžka hokejky sa meria od špičky čepele po bradu .
Meria sa ale v obutých korčuliach . Može byť aj kratšia , ale aj dlhšia ...záleží od úchytu a podobne .

Čo sa týka , či plast , drevo alebo kombinácia , tak to je už len o vyskúšaní viacero druhov , asi by bolo lepšie kúpiť aj takú aj onakú .

Osobne som mal v oných rokoch presne takúto .
http://denniksport.sk/article/add-comment/120414/7923

V tej dobe sa ani nedala zohnať , len ligisti ju mali , tiež som ju mal darom od jedného hokejistu .
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Na začiatok mu určite kúp celodrevenú. Fúkané a kombinované sú síce lahšie ale drahšie a na naučenie mu bude stačiť obyčka. Ked ho to bude baviť tak časom si on sám vyberie z akou sa mu dobre hrá. V šatni si požičajú poskúšajú chalani medzi sebou. Čo sa týka zahnutia musíš mu dať nejakú do ruky a nech sa z nou pobaví a podla toho ako ju bude držať, zistíš či je pravák alebo lavák.
0 0
anicka8030 anicka8030

anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

Všetkým krásne ďakujem za odpovede, veľmi mi pomohli !!!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač Pozri príspevok
Hokejka

- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti

Správna dĺžka hokejky sa meria od špičky čepele po bradu .
Meria sa ale v obutých korčuliach . Može byť aj kratšia , ale aj dlhšia ...záleží od úchytu a podobne .

Čo sa týka , či plast , drevo alebo kombinácia , tak to je už len o vyskúšaní viacero druhov , asi by bolo lepšie kúpiť aj takú aj onakú .

Osobne som mal v oných rokoch presne takúto .
http://denniksport.sk/article/add-comment/120414/7923

V tej dobe sa ani nedala zohnať , len ligisti ju mali , tiež som ju mal darom od jedného hokejistu .
Opýtam sa ešte, nie je mi jasné, ako má byť zahnutá hokejka pre juniora. Našla som, že http://www.insposport.sk/zahnutie-hokejky-cepele.xhtml, kde je to opačne napísané. Konkrétne
Pokiaľ držíte hokejku ľavou rukou dole, objednávajte zahnutie L.
Pokiaľ držíte hokejku pravou rukou dole, objednávajte zahnutie R.
Chcem kúpiť hokejku a neviem, ako má byť ohnutá, je pre praváka, teda pravá ruka dole. Aké zahnutie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Opýtam sa ešte, nie je mi jasné, ako má byť zahnutá hokejka pre juniora. Našla som, že http://www.insposport.sk/zahnutie-hokejky-cepele.xhtml, kde je to opačne napísané. Konkrétne
Pokiaľ držíte hokejku ľavou rukou dole, objednávajte zahnutie L.
Pokiaľ držíte hokejku pravou rukou dole, objednávajte zahnutie R.
Chcem kúpiť hokejku a neviem, ako má byť ohnutá, je pre praváka, teda pravá ruka dole. Aké zahnutie?
...tzv. pravačka , takže objednáš R ...ako to majú oni napísané je predsa jedno , choď podľa pokynov ...

...a či junior a či dospelý je šuma - fuk...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač Pozri príspevok
...tzv. pravačka , takže objednáš R ...ako to majú oni napísané je predsa jedno , choď podľa pokynov ...

...a či junior a či dospelý je šuma - fuk...
No práve, oni to majú dobre napísané. Len v tvojom príspevku je to takto:
- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti.

Alebo tá značka L a R nevystihhuje ohnutie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
No práve, oni to majú dobre napísané. Len v tvojom príspevku je to takto:
- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti.

Alebo tá značka L a R nevystihhuje ohnutie?
Takže jasnejšie ....



Tú blbosť vľavo si nevšímaj ....

Hokejka , kde vidíš značku je ľavačka a tá druhá je samozrejme pravačka .
Zahnutie sa posudzuje s pohľadu hráča , držiaceho hokejku .
Čiže hráč - pravák má hokejku zahnutú do ľava a opačne je to u praváka ...
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

Ja keď hrám hokej, tak držím pravou rukou hokejku dolu a čepeľ je ohnutá doľava, oznčenie má L.
Naposledy upravil Juras66 : 20.01.13 at 20:29
P2-Easton-Cammalleri-Curve.jpg  
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

buchač Pozri príspevok
Takže jasnejšie ....



Tú blbosť vľavo si nevšímaj ....

Hokejka , kde vidíš značku je ľavačka a tá druhá je samozrejme pravačka .
Zahnutie sa posudzuje s pohľadu hráča , držiaceho hokejku .
Čiže hráč - pravák má hokejku zahnutú do ľava a opačne je to u praváka ...
R - right - pravačka
L - left - ľavačka
Hokejka sa drží tak ako lopata,ako syn bude držať lopatu (lopatu uvádzam ako príklad,ak nemáte hokejku na vyskúšanie) tak bude držať aj hokejku.
Na obrázku je horná hokejka pre praváka a dolná pre ľaváka.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač Pozri príspevok
...tzv. pravačka , takže objednáš R ...ako to majú oni napísané je predsa jedno , choď podľa pokynov ...

...a či junior a či dospelý je šuma - fuk...
Tak mám kúpiť R alebo L, ak je pravák? Takže pravačka je ohnutá doľava, už je to jasnejšie.
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

Bežne pravák používa pravačku, t.j. ľavá ruka dolu, čepel ohnutá doprava, sú aj výnimky ako ja, pravák a hrám s ľavačkou hokejkou. Ak si si istá že drží dolu pravú ruku pri hokeji alebo pri lopatovaní , tak kupuj ľavačku.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Juras66 Pozri príspevok
Bežne pravák používa pravačku teda pravačka je pomenovaná podľa smeru ohnutia?vždy som bol v tom,že to je ľavák,kto drží ľavú ruku dolu, t.j. ľavá ruka dolu, čepel ohnutá doprava, sú aj výnimky ako ja, pravák a hrám s ľavačkou hokejkou. Ak si si istá že drží dolu pravú ruku pri hokeji alebo pri lopatovaní , tak kupuj ľavačku.
Väčšina hokejistov sú ľaváci (ľavá ruka dolu),ale len v držaní hokejky. Pravákov je dosť málo a sú žiadaní pre systém hry.
Ak je to označenie R na hokejke pre ľaváka,tak znamená smer zahnutia - teda doprava a nie určenie pre koho má byť,teda pre ľaváka. Bohvie čo tým označením chcú naznačiť.
Dosť som sa nahádal ja ako pravák,že chcem kosu na ľavú ruku,vraj taká neexistuje,ale viem,že existuje. Kedysi žili ľudia predsudkoch,vraj kto to kedy videl....Tak som dal dotyčnému metlu a nech zametá opačným držaním ako je zvyknutý.
V žiadnom prípade nesmie meniť stranu držania hokejky,jedna zle kúpená hokejka na to nie je príčina.
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

marleau Pozri príspevok
Väčšina hokejistov sú ľaváci (ľavá ruka dolu),ale len v držaní hokejky. Pravákov je dosť málo a sú žiadaní pre systém hry.
Ak je to označenie R na hokejke pre ľaváka,tak znamená smer zahnutia - teda doprava a nie určenie pre koho má byť,teda pre ľaváka. Bohvie čo tým označením chcú naznačiť.
Dosť som sa nahádal ja ako pravák,že chcem kosu na ľavú ruku,vraj taká neexistuje,ale viem,že existuje. Kedysi žili ľudia predsudkoch,vraj kto to kedy videl....Tak som dal dotyčnému metlu a nech zametá opačným držaním ako je zvyknutý.
V žiadnom prípade nesmie meniť stranu držania hokejky,jedna zle kúpená hokejka na to nie je príčina.
Teraz som si všimol, že záleží na aký šport má byť tá hokejka. Podľa ma u florbalistov sa to posudzuje opačne ako u hokejistov viď. obrázok.
holding_stick_sk.jpg  
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Juras66 Pozri príspevok
Teraz som si všimol, že záleží na aký šport má byť tá hokejka. Podľa ma u florbalistov sa to posudzuje opačne ako u hokejistov viď. obrázok.
Nie,je to to isté.
1 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

Podľa všetkého áno, tak som doteraz ja žil v omyle Máte pravdu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Tak mám kúpiť R alebo L, ak je pravák? Takže pravačka je ohnutá doľava, už je to jasnejšie.
NEMUDRUJ !!!...vravím , choď podľa návodu ...PRAVAČKA je to ...
Juras66 Pozri príspevok
Podľa všetkého áno, tak som doteraz ja žil v omyle Máte pravdu.
...ja teda určite ...nik nezmení môj názor ...

Novátorske myšlienky neberiem v úvahu ....teda , ak sa jedna o tie nejaké názvy ...
Podstata je ale vždy tá istá ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Juras66 Pozri príspevok
Teraz som si všimol, že záleží na aký šport má byť tá hokejka. Podľa ma u florbalistov sa to posudzuje opačne ako u hokejistov viď. obrázok.
...a ako ???

VIĎ OBRÁZOK !!!
Nezavádzaj ...
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Toto som našla aj ja, takže ak je to pravák, má pravú ruku dole, hokejka je pravačka, má zahnutie z pohľadu hráča doľava a z pohľadu protihráča doprava, značka R.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať