Zavrieť

Porady

Kto má platiť opravy? Majiteľ,alebo nájomník?

v septembri som zobrala do prenajmu bufet na autobusovej stanici. po mesiaci prišiel veduci aj z reviznym technikom a že nevyhovuje elektroinštalacia že ju treba prerobit ale že na moje naklady. ja stym nesuhlasim lebo to vyžaduje dost velke naklady a nechcem investovat do ich majetku a oni mi to nechcu preplatit ako mam postupovat bufet je už zrekonštruovany.poradte ako nato
Naposledy upravil arizona : 12.10.10 at 04:40 Dôvod: úprava názvu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

    človek :-) MacoLM
    podla mna majitel. ty si elektroinstalaciu neznicila. je stara, treba ju vymenit. zazaluj ho, ze ti rpenajal bufet v envyhovujucom stave:-)
    je to smiesne, aby si paltil opravu jeho majetku.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Záleži na tom, čo máš uvedené v zmluve o prenájme. Ak to tam majiteľ úmyselne nedal a Ty si to prehliadla, resp. nepovažovala za podstatné... nezostáva Vám nič iné len sa pokúsiť dohodnúť, prípadne urobiť dodatok k zmluve a ošetriť to v nej, s čím však majiteľ zrejme nebude súhlasiť. V najhoršom prípade dať výpoveď zo zmluvy, ak nechceš zhodnocovať cudzí majetok...

    Kto má platiť opravy? Majiteľ,alebo nájomník?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.