Zavrieť

Porady

Auto zaúčtované do zásob

Ahojte,

bola som požiadaná o radu, ale sama som si neni istá postupom....

Spoločnosť v roku 2008 kúpila ojazdený automobil, v sume par sto korun (korún slovenskych). Auto zauctovali priamo do spotreby na 501-tku, nie ako investicny majetok.

Moze to tak byt?
Nevadí, že auto ma v TP uvedene meno spolocnosti?
Da sa nejakym sposobom opat dostat auto do uctovnictva tak, aby sa mohli nasledne uplatnovat nejake dalsie vydavky s autom? PHM a tak? Pripadne co vsetko si moze spolocnost uplatnovat ked auto v uctovnictve uz nefiguruje?

Dakujem za nazory
Naposledy upravil zk24 : 12.10.10 at 10:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    bola som požiadaná o radu, ale sama som si neni istá postupom....

    Spoločnosť v roku 2008 kúpila ojazdený automobil, v sume cca 7,000 Skk (korún slovenskych). Auto zauctovali priamo do spotreby na 501-tku, nie ako investicny majetok?

    Moze to tak byt? Áno, nesplňalo hodnotu na odpisovaný majetok. O takom majetku sa musí viesť operatívna evidencia.Nevadí, že auto ma v TP uvedene meno spolocnosti? Veď ak je ich, tak je to správne.
    Da sa nejakym sposobom opat dostat auto do uctovnictva tak, aby sa mohli nasledne uplatnovat nejake dalsie vydavky s autom? PHM a tak? Ale, veď oni ho v účtov. majú.

    Dakujem za nazory
    Odpovede v texte.

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Chcem poprosiť niekoho o radu, s.r.o. kúpila ojazdené nákladné vozidlo, ťahač návesu dňa 5.10.2010. Následne 8.10.2010 nakúpila do tohto auta hasiace prístroje dva kusy, trojuholník, kotúč tachometra, koberce a nové poťahy- všetko asi v hodnote 300,00 EUR. No a ešte som teraz objavila aj navigačný asi 200,00 Eur. Takže je to už viac ako 500,00 EUR. Mám to účtovať do obstarávacej ceny alebo môžem priamo na 501. Ďakujem

    Auto zaúčtované do zásob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.