Zavrieť

Porady

Cest.daň-vznik daň.povinnosti

Prosím poraďte mi, musím ešte dnes vyplniť daň.priznanie k dani z MV. Neviem od akého dátumu mi vznikla daň.povinnosť: MV má firma na leasing-LZ zo dňa 2/8/05, čiže už v auguste účtujem o nákladoch/odpisy, finanč.nákl.,poistné/, aj keď bloky z PHM boli prvý krát v októbri, daň treba zaplatiť od 2/8/05? Ja viem, s pokutou, len čo je správne, kedy vznikla daň.povinnosť? Ďakujem, súrne to potrebujem vedieť, aby sme to mohli zajtra podať./podklady pre spracovanie účt. som dostala len včera, zistila som, že nezaplatili daň/ako na to?Prosííím!
Naposledy upravil badgers : 16.11.05 at 13:57 Dôvod: podaný príspevok ako súrny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    badgers
    Prosím poraďte mi, musím ešte dnes vyplniť daň.priznanie k dani z MV. Neviem od akého dátumu mi vznikla daň.povinnosť: MV má firma na leasing-LZ zo dňa 2/8/05, čiže už v auguste účtujem o nákladoch/odpisy, finanč.nákl.,poistné/, aj keď bloky z PHM boli prvý krát v októbri, daň treba zaplatiť od 2/8/05? Ja viem, s pokutou, len čo je správne, kedy vznikla daň.povinnosť? Ďakujem, súrne to potrebujem vedieť, aby sme to mohli zajtra podať./podklady pre spracovanie účt. som dostala len včera, zistila som, že nezaplatili daň/ako na to?Prosííím!
    Ak prevzala MV na podnikanie 2.8., tak potom to je ten správny deň daňovej povinnosti.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Daňová povinnosť dane z MV vzniká dňom
    - pridelenia ev.čísla
    - zápisom zmeny držiteľa
    - začatia užívania vozidla na podnikanie

    Daňovník je povinný podať daňové priznanie správcovi dane do 15 dní odo dňa vzniku.

    Tzn. Daňová povinnosť 2.8.2005, daňové priznanie do 17.8.2005

    badgers je offline (nepripojený) badgers

    badgers
    protokol o prevzatí MV je zo dňa 2/8, len sa MV nepoužívalo na podnikanie. Ďakujem všetkým!

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Podľa mňa už zaúčtovaním nákladov/odpisov ste začali auto používať na podnikanie v 8. mesiaci a taktiež ev.číslo na auto, ktoré máte na leasing ako podnikateľ Vám bolo pridelené v 8. mesiaci.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Problém aký sa tu rieši som našiel v mesačníku Dane a účtovníctvo a odborníci to prezentujú nasledovne:
    Prikladám výklad tohto problému
    Pekný deň želám...
    Monika Kováčová
    Tiež som teraz vypĺňala priznanie k dani z MV. Vozidlu bolo pridelené EČV 4.11., daňové priznanie podávam 23.11.2005. Ak chcem aby som nedostala "šek na 2000,-", uviedla som dátum vzniku daňovej povinnosti 10.11. - t.j. deň začatia používania vozidla na podnikanie.

    Cest.daň-vznik daň.povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.