Zavrieť

Porady

IAS 19

Dobry den, bola by som velmi rada ak by sa tu nasiel expert na problematiku nakladov minulych obdobi a amortizacnych planov, ktory by mi vedel odporucit spravny postup v pripade, ze firma ma zavedeny amortizacny plan na naklady minulych obdobi, avsak tento rok doslo k zmene benefitov a taktiez pocet zamestnancov vzrastol cca o stvrtinu, predpokladam ze sa naklady minulych obdobi tym padom dost navysia. Bolo by vhodne vypracovat novy amortizacny plan? Alebo?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gasparko je offline (nepripojený) gasparko

    gasparko
    Neviem ci som to spravne pochopil.
    Z minulosti mas nejake nevykazane naklady minulej sluzby. Tohto roku doslo k zmene benefitov.
    Riesil by som to nasledovne
    Z dovodu zmeny benefitov by som spravil novy amortizacny plan, ktory by zahrnal len poslednu zmenu benefitov, t.j. kazdorocna amortizacia by bola suctom dvoch casti. Predchadzajuceho amortizacneho planu a noveho amortizacneho planu.
    Novych zamestnancov by sa amortizacny plan nemal vobec tykat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.