Zavrieť

Porady

Vysluhový dôchodok alebo PN

Dobry den poradaci, prosim Vas o radu. Ku dnu 31.10.2010 som prepusteny z OSSR zo zdravotnych dovodou. Som PN od 1.februára 2010, moj zdravotny stav sa nezlepsuje a potrebujem ist na operaciu,co predlzi moju PN o par mesiacov. Chcem sa opytat ci mi budu vyplacat iba vysluhovy dochodok, alebo iba nemocenske...Obe asi nie ze? Ak nemocenske,tak z coho bude vypocitany z doterajsieho platu (budem dostavat ako do teraz 70% z platu),alebo z vysluhoveho dochodku co je cca 320eur. Mam aj nieco nahlasit v socialnej poistovni? A este mam otazku, ked sa pojdem zaevidovat na urad prace, budu mi platiti odvody ?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomas112 je offline (nepripojený) tomas112

    tomas112
    nie som si 100%tne istý, ale tuším že zákon o soc. zabezpečení vojakov to rieši - normálne sa na teba vzťahuje ochranná lehota pre prípad PN (tuším 40 dní) ale len v prípade ak nespĺňaš náležitosti výsluhového zabezpečenia (čo asi spĺňaš, keď hovoríš o výsluhovom dôchodku)... keby si ale aj mal nárok na PN, tak sociálna poisťovňa s tým nič nemá - teba zabezpečuje Vojenský úrad sociálneho zabezpečenia - a tam by si asi aj mal smerovať všetky prípadné otázky...

    Vysluhový dôchodok alebo PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.