Zavrieť

Porady

Vyradenie auta z majetku

Dobrý deň, chcem si ujasniť.

1.10.2010 sme predali auto, ktoré bolo odpísané. Vystavila sa faktúra na 311/641.
Teraz auto musím vyradiť z evidencie majetku a to tak, že vo výške OC to zaúčtujem:

082/022

Je to tak správne?

Mám ešte jednu otázku minulý rok sme takto predali 2 auta, ktoré boli odpísané, ale ja som ich nevyradila, lebo som prebrala agendu a odpisy mi nič nehovorili, mám to teraz vyradiť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Janka1971 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem si ujasniť.

    1.10.2010 sme predali auto, ktoré bolo odpísané. Vystavila sa faktúra na 311/641.
    Teraz auto musím vyradiť z evidencie majetku a to tak, že vo výške OC to zaúčtujem:

    082/022

    Je to tak správne?

    Mám ešte jednu otázku minulý rok sme takto predali 2 auta, ktoré boli odpísané, ale ja som ich nevyradila, lebo som prebrala agendu a odpisy mi nič nehovorili, mám to teraz vyradiť?

    Ďakujem
    Áno. Je to vlastne oprava z minulých období, ktorá neovplyvní daňový základ. Možno by som to potom doplnila v poznámkach k daňovému priznaniu.

    Vyradenie auta z majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.