Zavrieť

Porady

Kurzový rozdiel 321xx-dátum

Ahojte.....
Riešim dilemu...či som dávala správny kurz pri prepočte 321xx - maďarský dodávateľ...čiže pri kt. dni mi vznikne kurzový rozdiel..??
Dátum vystavenia: 14.09.2010
Došla/Prijatá dňa: 17.09.2010
D. vzniku daň. povinn.: 14.09.2010

Ja som použila kurz či už pre odpočet DPH alebo vznik záväzku deň 14.09.2010 (resp. kurz ECB deň predchádzajúci).
Niekde tu na porade som sa stretla aj s tvrdením, že pre účtovníctvo, čiže vznik záväzku som mala použiť dátum 17.09.2010 (čiže kurz 16.09.2010).
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kampari je offline (nepripojený) kampari

    kampari
    Ahojte.....
    Riešim dilemu...či som dávala správny kurz pri prepočte 321xx - maďarský dodávateľ...čiže pri kt. dni mi vznikne kurzový rozdiel..??
    Dátum vystavenia: 14.09.2010
    Došla/Prijatá dňa: 17.09.2010
    D. vzniku daň. povinn.: 14.09.2010

    Ja som použila kurz či už pre odpočet DPH alebo vznik záväzku deň 14.09.2010 (resp. kurz ECB deň predchádzajúci).
    Niekde tu na porade som sa stretla aj s tvrdením, že pre účtovníctvo, čiže vznik záväzku som mala použiť dátum 17.09.2010 (čiže kurz 16.09.2010).
    Ďakujem

    Kurzový rozdiel 321xx-dátum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.