Zavrieť

Porady

hypertextove prepojenie

Dobry den,

Chcem sa spytat, ci mi niekto nevie poradit s mojim problemom. mam asi 30 roznych pdf, ktore som musel spracovat. aby bol vystup z mojej prace jednoduchsi,spravil som si v excely tabulka a jednotlive polozky som si previazal hypertextovymi prepojeniami. Vsetko som nahral na kluc a odovzdal mojmu sefovi,ale on ak si otvoril ten excel,tak mu prepojenia nefungulovali. Docital som sa,ze ak sa zmeni umiestnenie suboru,tak sa prepojenie logicky strati. preto by som sa chcel spytat,ze ci sa neda nejako ukotvit to prepojenie tak,ze ked budem subory kopirovat do ineho pc ( excelovsku tabulku aj tie pdf), tak to bude fungovat,bez toho,aby som musel opat bunky prevazovat s hypertextom.

ďakujem za vasu pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Budo Pozri príspevok
    Dobry den,

    Chcem sa spytat, ci mi niekto nevie poradit s mojim problemom. mam asi 30 roznych pdf, ktore som musel spracovat. aby bol vystup z mojej prace jednoduchsi,spravil som si v excely tabulka a jednotlive polozky som si previazal hypertextovymi prepojeniami. Vsetko som nahral na kluc a odovzdal mojmu sefovi,ale on ak si otvoril ten excel,tak mu prepojenia nefungulovali. Docital som sa,ze ak sa zmeni umiestnenie suboru,tak sa prepojenie logicky strati. preto by som sa chcel spytat,ze ci sa neda nejako ukotvit to prepojenie tak,ze ked budem subory kopirovat do ineho pc ( excelovsku tabulku aj tie pdf), tak to bude fungovat,bez toho,aby som musel opat bunky prevazovat s hypertextom.

    ďakujem za vasu pomoc
    Najprv si daj tie súbory *.pdf aj ten excelovský súbor do jedného priečinka.
    Potom vytvor prepojenia. Keď to budeš kopírovať tak celý priečinok a malo by to fungovať.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Možno pomôže niekomu aj utilitka, ktorú som používal na "výcuc" cenníkov z rôznych zdrojov. Stačí zadať cestu a koncovku súboru
    a program si sám nájde a "zhyperlinkuje" všetky súbory, vrátane podadresárov.

    Súbor Cenniky_Hladaj_a_Linkuj.xls (treba mať zapnuté makrá).

    Po rozzipovaní do priečinka C:Cenniky, možno vyskúšať aj test pdf súbormi.

    Palo

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Budo Pozri príspevok
    Dobry den,

    Chcem sa spytat, ci mi niekto nevie poradit s mojim problemom. mam asi 30 roznych pdf, ktore som musel spracovat. aby bol vystup z mojej prace jednoduchsi,spravil som si v excely tabulka a jednotlive polozky som si previazal hypertextovymi prepojeniami. Vsetko som nahral na kluc a odovzdal mojmu sefovi,ale on ak si otvoril ten excel,tak mu prepojenia nefungulovali. Docital som sa,ze ak sa zmeni umiestnenie suboru,tak sa prepojenie logicky strati. preto by som sa chcel spytat,ze ci sa neda nejako ukotvit to prepojenie tak,ze ked budem subory kopirovat do ineho pc ( excelovsku tabulku aj tie pdf), tak to bude fungovat,bez toho,aby som musel opat bunky prevazovat s hypertextom.

    ďakujem za vasu pomoc
    ALebo inou možnosťou je, nedávať do Excelu prepojenia, ale priamo do excelu vložiť ten PDF súbor. Dá sa vložiť tak, že v Exceli bude len ikonka a po kliknutí na ňu sa ti súbor otvorí. Nemusíš tak kopírovať desiatky súborov alebo celý adresár, stačí dať na kľúč len jeden súbor.

    Pripojil som ti malú ukážku s dvomi vloženými súbormi (jeden pdf a jeden Word).

    Budo je offline (nepripojený) Budo

    Budo
    Ďakujem za rady, funguje obe spominane varianty,t.j.:
    1, nechat vsetko v jednom subore a potom aj po prekopirovani to funguje.
    2, cez objekt - vyborna vec, urcite v buducnosti vyuzijem.

    Ďakujem ešte raz

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Budo Pozri príspevok
    Ďakujem za rady, funguje obe spominane varianty,t.j.:
    1, nechat vsetko v jednom subore a potom aj po prekopirovani to funguje.
    2, cez objekt - vyborna vec, urcite v buducnosti vyuzijem.

    Ďakujem ešte raz
    Ikonku aj názov pod ikonkou môžeš zmeniť, môže tam byť čokoľvek.

    hypertextove prepojenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.