Zavrieť

Porady

ID 50 % a možná výška zárobku

Chcela by som sa spýtať, či mi vie niekto poradiť, koľko môžem zarobiť (či je určená hranica) ak som na 50 percent ID (mesačne), a či dostanem väčši ID ak som uznana na na 50 %, alebo ak som uznana na 41 %
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nie je určená výška zárobku pri ID. Môžeš zarobiť kolko len chceš.

A áno vyšší ID je pri 50% ako pri 41%.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MIG_6 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či mi vie niekto poradiť, koľko môžem zarobiť (či je určená hranica) ak som na 50 percent ID (mesačne), a či dostanem väčši ID ak som uznana na na 50 %, alebo ak som uznana na 41 %
Hranica výšky zárobku popri ID nie je ničím určená(zatiaľ).
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tweety niečo si o tom (zatiaľ) počula? Niečo sa šeptá v kuloároch? Zmení sa to?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Špekuluje sa kadečo, aj o tom, možno nakoniec nič z toho nebude.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Paráda,
radšej sa nejdem tým zapodievať. Vracia sa nám komunizmus tuším, vtedy tie sumy boli obmedzené.
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

Xanti Pozri príspevok
Nie je určená výška zárobku pri ID. Môžeš zarobiť kolko len chceš.

A áno vyšší ID je pri 50% ako pri 41%.
Ďakujem tebe aj ostatným za odpoveď, potešila ma, lebo som počula od niekoho, že kedď som na čiastočnom ID, tak môžem zarobiť iba určitú sumu a ak ju prekročím, môžu mi vziať ČID
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Neboj sa,
zatial môžeš zarobiť neobmedzene.
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

Chcela by som sa spytať ešte, či mi niekto vie poradiť, že ak som na tom ČID od 1.10.2010, či sa musím odhlásiť z úradu práce, ak nemám zatiaľ žiadnu prácu aspon na čiastočný úväzok....(len mesiac som poberala podporu a potom som bola na PN až do udelenia čiastočného invalidného dôchodku
Naposledy upravil MIG_6 : 21.10.10 at 15:26
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

MIG_6 Pozri príspevok
Chcela by som sa spytať ešte, či mi niekto vie poradiť, že ak som na tom ČID od 1.10.2010, či sa musím odhlásiť z úradu práce, ak nemám zatiaľ žiadnu prácu aspon na čiastočný úväzok....(len mesiac som poberala podporu a potom som bola na PN až do udelenia čiastočného invalidného dôchodku
Nie,
nemusíš sa odhlásiť z UP, na UP daj rozhodnutie o ID. Presunú ťa k pracovníkovi, čo má na starosti občanov s ID.
1 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

Xanti Pozri príspevok
Nie,
nemusíš sa odhlásiť z UP, na UP daj rozhodnutie o ID. Presunú ťa k pracovníkovi, čo má na starosti občanov s ID.
Ďakujeem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MIG_6 Pozri príspevok
Chcela by som sa spytať ešte, či mi niekto vie poradiť, že ak som na tom ČID od 1.10.2010, či sa musím odhlásiť z úradu práce, ak nemám zatiaľ žiadnu prácu aspon na čiastočný úväzok....(len mesiac som poberala podporu a potom som bola na PN až do udelenia čiastočného invalidného dôchodku
Poberala si dávku v hmotnej núdzi alebo dávku v nezamestnanosti ?
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

veronikasad Pozri príspevok
Poberala si dávku v hmotnej núdzi alebo dávku v nezamestnanosti ?
na úrade práce som dostala dávku v nezamestnanosti za jeden mesiac a potom som bola už len PN, teda ak dávka v nezamestnanosti je vlastne podpora, ako tomu ja hovorim....potom som po roku v septembri zrušila PN a dala návrh na ID a bola som na komisii, kde mi určili 50 % ID s platnosťou od oktobra a nedali mi ani žiadny papier a ani nepovedali, čo ďalej robiť a čo s ÚP, len to, že rozhodnutie dostanem do troch mesiacov...
Naposledy upravil MIG_6 : 22.10.10 at 12:25
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

MIG_6 Pozri príspevok
na úrade práce som dostala dávku v nezamestnanosti za jeden mesiac a potom som bola už len PN, teda ak dávka v nezamestnanosti je vlastne podpora, ako tomu ja hovorim....potom som po roku v septembri zrušila PN a dala návrh na ID a bola som na komisii, kde mi určili 50 % ID s platnosťou od oktobra a nedali mi ani žiadny papier a ani nepovedali, čo ďalej robiť a čo s ÚP, len to, že rozhodnutie dostanem do troch mesiacov...
poviete mi prosím, čo ďalej a čo je najlepšie robiť v mojom prípade?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MIG_6 Pozri príspevok
poviete mi prosím, čo ďalej a čo je najlepšie robiť v mojom prípade?
ukončenie PN treba dať na ÚP - nasledujúcim dňom po ukončení PN Ti začnú pokračovať vo vyplácaní podpory.
1 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

drobeceva Pozri príspevok
ukončenie PN treba dať na ÚP - nasledujúcim dňom po ukončení PN Ti začnú pokračovať vo vyplácaní podpory.
lenže ja som PN ukončila k 30. septembru a od 1. oktobra ma komisia schvalila na 50 % ID s tým, čo som napísala vyššie....to mi budu davať podporu aj tak ak nemám zamestnanie?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

MIG_6 Pozri príspevok
lenže ja som PN ukončila k 30. septembru a od 1. oktobra ma komisia schvalila na 50 % ID s tým, čo som napísala vyššie
Hm.. a na UP sa nezaujímali o teba? Tuším tam trebalo každý mesiac nosiť pokračovanie PN.
No chod na UP v mieste bydliska, daj im ukončenie PN a povedz že ak Ti doručia vyjadrenie o ID tak že to doložíš. Hádam ťa nevyradia z UP. Bola by to škoda.

Môžeš byť kludne na UP aj poberať ČID. A aj tú zvyšnú podporu v nezamestnanosti ti doplatia. Ak ťa nevyradia z UP preto, že si im neodniesla ukončenie PN.
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MIG_6 Pozri príspevok
lenže ja som PN ukončila k 30. septembru a od 1. oktobra ma komisia schvalila na 50 % ID s tým, čo som napísala vyššie....to mi budu davať podporu aj tak ak nemám zamestnanie?
ale veď Ty si písala, že podporu za jeden mesiac si dostala. Viem, že každá PN sa hlási na ÚP a ukončenie takisto. Takže ukončenie PN si mala dať. Tak, ako píše Xanti, zájdi na ÚP a oboznám ich so skutočnosťou.
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

Xanti Pozri príspevok
Hm.. a na UP sa nezaujímali o teba? Tuším tam trebalo každý mesiac nosiť pokračovanie PN.
No chod na UP v mieste bydliska, daj im ukončenie PN a povedz že ak Ti doručia vyjadrenie o ID tak že to doložíš. Hádam ťa nevyradia z UP. Bola by to škoda.

Môžeš byť kludne na UP aj poberať ČID. A aj tú zvyšnú podporu v nezamestnanosti ti doplatia. Ak ťa nevyradia z UP preto, že si im neodniesla ukončenie PN.
ja som odniesla PN na ÚP, aj som povedala, že pojdem na komisiu a po komisii som im zavolala, že ma uznali ČID a či sa mám odhlásiť z ÚP a povedali mi že to sa potom môžem, keď prídem na ÚP vtedy ako mám termín a ten mám až v novembri, ale ona mi nepovedala (teda tá pani u ktorej sa hlásim) že to sa nemusím odhlasovať z ÚP, tak preto sa pýtam, aby som dopredu vedela, či ma vyradia z ÚP, alebo ake mám práva, aby som neurobila nejaku hlúposť a už to nemohla vrátiť
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MIG_6 Pozri príspevok
ja som odniesla PN na ÚP, aj som povedala, že pojdem na komisiu a po komisii som im zavolala, že ma uznali ČID a či sa mám odhlásiť z ÚP a povedali mi že to sa potom môžem, keď prídem na ÚP vtedy ako mám termín a ten mám až v novembri, ale ona mi nepovedala (teda tá pani u ktorej sa hlásim) že to sa nemusím odhlasovať z ÚP, tak preto sa pýtam, aby som dopredu vedela, či ma vyradia z ÚP, alebo ake mám práva
pri priznaní 50 % máš nárok na podporu, nie je potrebné´sa vyradzovať.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ak si si splnila povinnosť a odniesla papier o skončení PN na UP , a oni Ti dali termín dalšieho stretnutia tak je všetko v najlepšom poriadku.

Nemajú moc radi invalidov na UP, lebo ak ich pošlú preč tak sa umelo zníži nezamestnanosť. Nič sa neboj, pre to že si ID ťa vyradiť nemôžu, dalej budeš dostávať podporu v nezamestnanosti a spätne Ti potom doplatia aj ID.

Nedaj sa vyradiť, občas na to idú fintami. Ale ty máš právo byť evidovaná na UP.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať