Zavrieť

Porady

Microsoft Office 2007

AHoj,chcela by som sa opýtať,prečo mi stále,keď spustím microsoft office 2007 pýta nejaké heslo,a keď ho nedám,nejde mi vôbec nič.Prosím pomôžte mi.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nemáš iba skúšobnú verziu ?Asi skončila platnosť. Treba zakúpiť plnú verziu,alebo stiahnuť podobnú free verziu open office TUhttp://downloads.zoznam.sk/program/open-office-32


Ak máš zakúpený originál, tak na krabici máš key kľúč -heslo (také dlhé číslo)
Naposledy upravil arizona : 14.10.10 at 07:45 Dôvod: doplnenie
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...ten moj macko nechce papať, nechce nechce a nechce.
Lebo je vypchatý, vypchatý a vypchatý :-)))
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

pozvi kamarata nech ti nainstaluje plnu verziu a mas po probleme
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Keď idem nainštalovať ms office 2007, musím najprv ms office 2003 odinštalovať?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Netreba ,ale ak Office 2003 nepotrebuješ tak lepšie odinštalovať,pretože po nainštalovaní sa všetko bude otvárať v Office 2007, ak sama nevyberieš aby sa otvoril dokument v Office 2003.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Otázka .
Prečo sa väčšina snaží inštalovať tie M$ obludy typu MSOffice, keď existuje free plnohodnotná náhrada (ekvivalent) -Open Office http://www.openoffice.org/ Libre Office http://sk.libreoffice.org/ (dokonca slovenská verzia!).
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

misoft Pozri príspevok
Otázka .
Prečo sa väčšina snaží inštalovať tie M$ obludy typu MSOffice, keď existuje free plnohodnotná náhrada (ekvivalent) -Open Office http://www.openoffice.org/ Libre Office http://sk.libreoffice.org/ (dokonca slovenská verzia!).
tak ze by to bola plnohodnotna nahrada sa povedat neda
na velku vecsinu veci vsak staci
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

mecky Pozri príspevok
tak ze by to bola plnohodnotna nahrada sa povedat neda

na velku vecsinu veci vsak staci
používam LibreOffice doma aj vo firme. Nechcem tu viesť ďalšiu diskusiu (na tomto fóre ich už bolo niekoľko), len chcem poprosiť pri takýchto vyjadreniach napísať aj to, čo Open alebo Libre office nedokáže. Myslím, že toho bude strašne málo.
Možno veľa ľudí zistí, že sa jedná o funkcie, ktoré nielenže v živote nepoužili ale ani nevedia že existujú a k čomu slúžia. Možno veľa ľudí zistí, že im ten open soft úplne stačí.
Ďakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misoft Pozri príspevok
Otázka .
Prečo sa väčšina snaží inštalovať tie M$ obludy typu MSOffice, keď existuje free plnohodnotná náhrada (ekvivalent) -Open Office http://www.openoffice.org/ Libre Office http://sk.libreoffice.org/ (dokonca slovenská verzia!).
To je asi tak. Prečo si niektorí kupujú mercedesy, keď sa môžu odviezť aj na trabante.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kamowski Pozri príspevok
používam LibreOffice doma aj vo firme. Nechcem tu viesť ďalšiu diskusiu (na tomto fóre ich už bolo niekoľko), len chcem poprosiť pri takýchto vyjadreniach napísať aj to, čo Open alebo Libre office nedokáže. Myslím, že toho bude strašne málo.
Možno veľa ľudí zistí, že sa jedná o funkcie, ktoré nielenže v živote nepoužili ale ani nevedia že existujú a k čomu slúžia. Možno veľa ľudí zistí, že im ten open soft úplne stačí.
Ďakujem
A skúšal si aj spustiť nejaký excelovský zošit s makrami?
Možno na tvoje výpočty by stačila aj obyčajná kalkulačka.
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

marjankaj Pozri príspevok
A skúšal si aj spustiť nejaký excelovský zošit s makrami?
Možno na tvoje výpočty by stačila aj obyčajná kalkulačka.
nerieš prosím moje výpočty, skoro som napísal niečo škaredé..
Že tebe niekto dá .xls s makrami a ty machruješ lebo vieš stlačiť pekné tlačítko a ani netušíš čo robí....hm
Prečo by som ja mal spúšťať excelovské makrá v OO alebo LO? Tam sa dajú makrá písať tiež.
A podľa teba, koľko percent užívateľov (aj nelegálnych kópií MSO) si píše lebo používa makrá ?

toto je argument v prospech drahého MSO veeeelice slabý
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

marjankaj Pozri príspevok
To je asi tak. Prečo si niektorí kupujú mercedesy, keď sa môžu odviezť aj na trabante.
a toto je tiež duchaplné
trabanty sa dávno nevyrábajú ale skúsme to prepísať aby to pasovalo do dnešnej doby aj tejto mimotéme

mám si kúpiť mercedes, keď si ho môžem ukradnúť alebo sa voziť v bmw satarmo?

ok na dnes dosť
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kamowski Pozri príspevok
nerieš prosím moje výpočty, skoro som napísal niečo škaredé..
Že tebe niekto dá .xls s makrami a ty machruješ lebo vieš stlačiť pekné tlačítko a ani netušíš čo robí....hm
Prečo by som ja mal spúšťať excelovské makrá v OO alebo LO? Tam sa dajú makrá písať tiež.
A podľa teba, koľko percent užívateľov (aj nelegálnych kópií MSO) si píše lebo používa makrá ?

toto je argument v prospech drahého MSO veeeelice slabý
Ale tie makrá zase nespustíš v exceli. Tak netvrď, že je to plnohodnotná náhrada. Samozrejme určitá náhrada to je.

Ja nekopem za MSO, je mi ukradnutý.

Najesť sa môžeš aj v nóbl reštaurácii za 50 €.
A niekomu stačí plnohodnotná náhrada hot-dog.
Veď aj tak z toho bude... vieš čo...
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

marjankaj Pozri príspevok
Ale tie makrá zase nespustíš v exceli. Tak netvrď, že je to plnohodnotná náhrada. Samozrejme určitá náhrada to je.
Nikde som netvrdil, že je niečo plnohodnotnou náhradou niečoho, s niekym si ma mýliš. A vlastne máš pravdu, ak tie makrá neviem spustiť v exceli, podla tvojej logiky je MSO šit jak trabant alebo hot-dog. Či?

Len taký malý detail, dokumenty rôznych verzií MSO nie sú kompatibilné ani medzi sebou , .doc z MSO 2007 v MSO 2003 bez špeciálneho doplnku nespustím
A ešte k tým makrám, už si to tu riešil/a a tuším ti aj dali odkaz na stránku, kde sa to síce bez záruky konvertuje VBA do OOB formátu: http://www.business-spreadsheets.com/vba2oo.asp
A keď si pozerám môj nie najnovší libreoffice 3.4.4: (dnes už je 3.6.1), mal by načítať vba z MSO 97,2000,XP. Viem, že sú to staré verzie ale predsa. Na druhej strane sa niečo deje.
Naposledy upravil kamowski : 26.09.12 at 22:48
43.jpg  
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kamowski Pozri príspevok
Nikde som netvrdil, že je niečo plnohodnotnou náhradou niečoho, s niekym si ma mýliš. A vlastne máš pravdu, ak tie makrá neviem spustiť v exceli, podla tvojej logiky je MSO šit jak trabant alebo hot-dog. Či?
No aj tak sa to dá povedať.

Ja som však tým chcel povedať, že to nie také isté programy. Mám aj Open office, takže viem porovnať. Napríklad v OO si môžeš v bunke otočiť text hore nohami, ale do excelovského súboru to neuložíš.
A napríklad WORDART vytvorený v exceli sa vždy nezobrazí v OO rovnako.
Aj traktor aj ferari majú štyri kolesá a volant a predsa je jazda s nimi trochu rozdiel. Pole s ferari asi nepoorieš.

Niekedy je to ako slepému popisovať farby oblohy pri západe slnka.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

// nie sú kompatibilné ani medzi sebou , .doc z MSO 2007 v MSO 2003 bez špeciálneho doplnku nespustím

Ale to je spätná komaktibilita. A tú nevyrieši na 100 % nikto.

Keď som sa dávnejšie rozhodoval medzi MS a free (Open office), tak jednoznačne vyhral MS. Ponecháme bokom, že Open office nemal DB.

Neviem ako teraz. Ale texťák mal len jednu možnosť zobrazenia. Mňa vždy rozčuľuje, keď mi autori programov zožerú zbytočne z pracovnej plochy. Taký MS mi vďaka ribbonu (pás kariet) zobere 15 % plochy obrazovky. To je obrovské číslo. Ja si kúpim veľký monitor (24") a mám toľko miesta ako pri starom softe na 19".

Mal som v Excel-y výpočty. Aj pomocou VBA. Do Open office som ich nebol schopný dať.

Takže niekomu tie možnosti a šírka funkčnosti nepostačuje. Súhlasím, že z tých asi 1 500 funkcií (či už vo Worde alebo Excel-y) použijem tak do 50. A to sa už nepovažujem za bežného užívateľa

Vždy je to otázka potreby a postoja/mentality/pracovných zvykov a pod. toho kontrétneho užívateľa.

Trochu si prihrejem polievku. Šetríme o 106. A Dostávame sa do absurdít. Viac krát som tu písal prečo danú úlohu riešia v Excel-y, keď je to úloha pre DB. Jednoducho a bez obmedzení. Tak ma raz zjazdili nech riešim problém a nie v čom to robia. Boli uvedené aj dôvody. Vedel som o nich, nesúhlasim s nimi, ale mali pravdu.

Vedúcemu firmy nedochádza, že v konečnom dôsledku stráca a požaduje postupne veci, na ktoré tabuľkové procesory nie sú stavané. Veď on sa s tým netrápi. Má na to ľudí.
Nechajme každého, nech si robí čo ako chce. Každý je strojcom svojho šťastia.

No, aspoň som si pokecal.
Naposledy upravil sthruska : 27.09.12 at 07:44 Dôvod: možnosťi
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Nechcem vám tu skákať do odbornej debaty, lebo tomu nerozumiem, ale potrebujem radu. Mám v práci Open office, ale leasingové tabuľky, a tabuľky na výpočet PZP sa mi buď nedajú používať vôbec, alebo len v obmedzenej forme. Skúsila som to otvoriť doma, kde mám MS Office, a tam mi to všetko fungovalo ako má. Skúšali sme aj meniť makrá v pracovnom počítači, nejde to cez Open Office. Viete mi s tým poradiť, alebo mi neostáva iné, ako zakúpiť MS Office?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Veď sem prilep súbor. Nech sa na to niekto z expertov pozrie.
Naposledy upravil marjankaj : 27.09.12 at 13:00
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Žabinka Pozri príspevok
Nechcem vám tu skákať do odbornej debaty, lebo tomu nerozumiem, ale potrebujem radu. Mám v práci Open office, ale leasingové tabuľky, a tabuľky na výpočet PZP sa mi buď nedajú používať vôbec, alebo len v obmedzenej forme. Skúsila som to otvoriť doma, kde mám MS Office, a tam mi to všetko fungovalo ako má. Skúšali sme aj meniť makrá v pracovnom počítači, nejde to cez Open Office. Viete mi s tým poradiť, alebo mi neostáva iné, ako zakúpiť MS Office?
Len krátky, subjektívny postreh k danej téme (včera som konvertoval kód z VBA do OO).

Vysoké percento používateľov (môj odhad - nad 90%) používa MS Office.
Všetky verzie vedia uložiť súbor i staršom formáte (napr. xls), ktorý bez problémov prečíta Open Office.
Problém nastáva vtedy, ak je xls "omakrované" a po otvorení v OOfice celý kód buď "odpoznámkuje - REM", alebo neskonvertuje 100%-tne.
Konvertory ako vyššie uvedený (súšal som) moc nepomáhajú.

Čas na hľadanie chýb je niekedy nepomerne drahší, ako mať napr. "študentskú-domácu" verziu Office (kde je min Word a Excel). Príklad od Žabinky je presne o tom.

Úpravy kódu nemusia byť dramatické, treba však vedieť čo funguje a čo nie.
Viď príloha. (odskúšané na verzii OpenOffice.org 3.4.1)

Palo
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

PaloPa Pozri príspevok
Len krátky, subjektívny postreh k danej téme (včera som konvertoval kód z VBA do OO).

Vysoké percento používateľov (môj odhad - nad 90%) používa MS Office.
Všetky verzie vedia uložiť súbor i staršom formáte (napr. xls), ktorý bez problémov prečíta Open Office.
Problém nastáva vtedy, ak je xls "omakrované" a po otvorení v OOfice celý kód buď "odpoznámkuje - REM", alebo neskonvertuje 100%-tne.
Konvertory ako vyššie uvedený (súšal som) moc nepomáhajú.

Čas na hľadanie chýb je niekedy nepomerne drahší, ako mať napr. "študentskú-domácu" verziu Office (kde je min Word a Excel). Príklad od Žabinky je presne o tom.

Úpravy kódu nemusia byť dramatické, treba však vedieť čo funguje a čo nie.
Viď príloha. (odskúšané na verzii OpenOffice.org 3.4.1)

Palo
Nerozumiem síce reči tvojho kmeňa , ale asi som pochopila správne, že na korektné otváranie a používanie kalkulačky na leasing a PZP si mám kúpiť MS Office.. No nič, idem zháňať verziu pre študentov a domácnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať