Zavrieť

Porady

Výška materskej?

Ahojte,
prosím o radu pri výpočte materskej. Od 1.3.1998 som pracovala do 30.09.2008, potom som zmenila zamestnavateľa od 1.10.2008 až do teraz mi trvá pracovný pomer. V tomto období som pracovný pomer neprerušila, pracovala som počas celého odbobia od 1.3.1998 až do teraz.
Momentálne som v 8 mesiaci tehotenstva. Podľa lekára mi nárok na materské vzniká 13.10.2010. Chcem sa opýtať či výška materskej bude vychádzať z vymeriavacieho základu za rok 2009, keďže v roku 2010 mi bola od 01.01.2010 znížená mzda. Malo by nejaký význam keby som za posledný celý odpracovaný meniac to je september 2010, prípadne aj za oktober do 13.10. - dostala od zamestnávateľa mimoriadnu odmenu - vyšší plat. Ja osobne si myslím že v mojom prípade už výšku materskej nemám možnosť navýšiť. Skôr sa potrebujem len utvrdiť,ďakujem:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyska materskej bude vypocitana z vymeriavacieho zakladu z roku 2009. Ziadna specialna odmena ani nic podobne teraz ju uz neovplyvnia.
    Navysit by ju navysilo ukoncenie PP a zamestnanie sa so mzdou s max. VZ, ale kedze narok na matersku vznikol vcera, ani tuto moznost uz nestihas.

    barboraaa je offline (nepripojený) barboraaa

    barboraaa
    Dakujem za odpoved:-) Nemohol by sa datum nastupu na matersku zmenit?! Je to niecim podmienene? -nevyznam sa v tom!
    Zeby som este stihla urobit si vypoved a zamestnant sa na par dni so mzdou s max VZ. Zamestnana som u manzela ale kedze tieto zakony a moznosti neovladam tak preto sa tu takto laicky vyjadrujem, dakujem za odpoved rychlu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.