Zavrieť

Porady

Opravny prehlad o zrazenych preddavkoch OLYMP

Dobry den,
potrebovala by som poradit.

Potrebujem zmenit udaje v prehlade o zrazenych preddavkoch na dan v OLYMPE.
No neviem kde
Je mozne to opravit v programe, aby tam zmeny aj ostali, a vytlacit to na novo, aby som to mohla odovzdat na DU.

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    potrebuješ znova poslať prehľad? alebo si iba chceš opraviť údaje-dátumy apod?
    Dá sa prepísať - aj suma úhrady v príkazoch na úhradu aj dátum úhrady v každom jednotlivom mesiaci.
    Ak potrebuješ iný dátum na zrážkovú daň, tak si musíš vygenerovať príkaz na úhradu zrážkovej dane osobitne a tam napísať požadovaný dátum.

    Lenki08 je offline (nepripojený) Lenki08

    Lenki08
    potrebujem znova odniest štvrťročné prehľady za rok 2009, pretoze su nesprávne (datumy, a realny platby). A samozrejme to opravit v Olympe, aby sa to zhodovalo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš tie údaje prepísať, ale nemôžeš tam mať oboje. odporúčam teda chybnú verziu zálohovať a odložiť pre prípad potreby. Následne vstúpiš do každého mesiaca a opravíš dátumy platby aj sumy pltieb. Vygeneruješ nanovo.
    Len neviem, či OLYMP niekde vyznačí, že ide o opravný doklad, ale ak tam dáš aktuálny dátum z r.2010, tak to bude v poriadku.

    Lenki08 je offline (nepripojený) Lenki08

    Lenki08
    S Olympom pracujem len 4 mesiace, takze mam velke nedostatky.
    Vstupit do kazdeho mesiaca, podla teba znamena, vstupit do prevodnych prikazov za kazdy mesiac? Lebo mne to neslo :-( Alebo je to uplne inak?
    Dakujem za pomoc.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ano klikneš na prevody, nastavíš sa na mesiac a rok ktorý chceš opraviť, klikneš a vľavo hore máš dátum platby, ten prepíšeš.
    Ak chceš zmeniť sumu, tak som si nie istá, možno to takto jednoducho nepojde - budeš musieť daný mesiac aj odomknúť - vyskúšaj.

    Lenki08 je offline (nepripojený) Lenki08

    Lenki08
    Takze, v prevodnych prikazoch som si dala rok 2009, vybrala si prvy mesiac, opravila som polozku prevod. prikazu Dan.uradu. Do policka "ciastka" som dala realne zaplatenu sumu, a do policka "uhradene" som dala datum, kedy sme realne zaplatili.
    Lenze, ja potrebujem zmenit niektore ciastky na 0 EUR, pretoze dana firma, za dany mesiac nezaplatila dan z preddavkov. Lenze 0 mi nechce vziat, vyhadzuje mi, ze to ma byt len kladne cislo. Ine sumy mi zameni, ale nedovoli mi vlozit 0. Neviete, co mam namiesto toho zapisat, aby mi to akceptovalo?
    Dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    napíš tam realny dátum napr. o dva mesiace.... ved niekedy si to zaplatila. Inak neviem

    Indiana je offline (nepripojený) Indiana

    Indiana
    Lenki08 Pozri príspevok
    Takze, v prevodnych prikazoch som si dala rok 2009, vybrala si prvy mesiac, opravila som polozku prevod. prikazu Dan.uradu. Do policka "ciastka" som dala realne zaplatenu sumu, a do policka "uhradene" som dala datum, kedy sme realne zaplatili.
    Lenze, ja potrebujem zmenit niektore ciastky na 0 EUR, pretoze dana firma, za dany mesiac nezaplatila dan z preddavkov. Lenze 0 mi nechce vziat, vyhadzuje mi, ze to ma byt len kladne cislo. Ine sumy mi zameni, ale nedovoli mi vlozit 0. Neviete, co mam namiesto toho zapisat, aby mi to akceptovalo?
    Dakujem.
    Do prevoďáku ti 0 nevezme. Vymaž si túto položku z prevodného príkazu (myslím platbu na DU) a vtedy sa to berie tak, ako by si nič neplatila.

    Lenki08 je offline (nepripojený) Lenki08

    Lenki08
    Ano, 0 nevezme. Presne tak som to urobila, ze som ten zaznam vymazala.
    Ale kym som nato prisla...hehe.

    Opravny prehlad o zrazenych preddavkoch OLYMP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.