Zavrieť

Porady

Dodanie služieb do štátov EU

Poprosím o radu niekoho, kto pracuje v MRP, neviem aký kód použiť pri dodaní služieb do štátov. Dávala som 13-ku, no nie je to správne. A ešte jedna otázka ak refakturujem mob. telefón, je to trojstranný obchod? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pri službe typ dph 19, v čiastkach dať do kolonky 0% oslobodené, a typ pri položke fa nastaviť písmeno S =služba.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Tu je definícia, čo je trojstranný obchod: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../trojstran.pdf
    Ešte doplním, že sa musí jednať o tovar a nie o službu.
    Naposledy upravil Tamila : 15.10.10 at 20:22

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    lenkak Pozri príspevok
    pri službe typ dph 19, v čiastkach dať do kolonky 0% oslobodené, a typ pri položke fa nastaviť písmeno S =služba.
    všetko som spravila ako je napísané, nedáva mi to však do SV, neviete, kde môže byť chyba? predtým som tam pred ICO nemala CZ, teraz to však mám ale aj tak mi to tam nedáva

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    kimart Pozri príspevok
    všetko som spravila ako je napísané, nedáva mi to však do SV, neviete, kde môže byť chyba? predtým som tam pred ICO nemala CZ, teraz to však mám ale aj tak mi to tam nedáva
    máte v adrese nastavený aj kód štátu?
    máte nastavené IČ DPH s kódom krajiny, nie IČO , ale IČ DPH?
    keď rozkliknete vo fa typ S - služby, máte v tab typ S popis - služba - 2-služba?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    lenkak Pozri príspevok
    máte v adrese nastavený aj kód štátu?
    máte nastavené IČ DPH s kódom krajiny, nie IČO , ale IČ DPH?
    keď rozkliknete vo fa typ S - služby, máte v tab typ S popis - služba - 2-služba?
    Milá Lenka moc pekne ďakujem, už som to našla bolo to v ďalších info faktúry kód pre SV. Poprosím ešte o pomoc s druhou otázkou a to: ako by ste do SV zahrnuli, keď do štátu EU refakturujete mobil. telefón. T.j. orange najprv fa nám a my do ČR, je to ???

    Dodanie služieb do štátov EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.