Zavrieť

Porady

Ukončenie RD , práca na dohodu .

Dobrý deň ,poprosila by som o radu teda skôr rady ) Som na RD ,dcéra bude mať 3 roky v apríli 2011. Pred RD som pracovala vo firme 10 rokov, stale som tam zamestnana . Tento rok som 4 mesiace poberala aj zvýšený RP takže sa na mňa vzťahujú nové zákony. Dozvedela som sa že môžem pracovať na dohodu a neprísť o rodičovský príspevok ak tá dohoda nebude celý mesiac.
A teraz k otázkam. Našla som si novú prácu nastupujem v decembri 2010 ,malá pôjde od decembra aj do štátnej škôlky takže rodičovskú dovolenku zruším .Lenže firma potrebuje aby som odrobila aj november na dohodu. Ako by mala tá dohoda vyzerať ? KOľko tam môže byť uvedených dní v mesiaci a aká maximálna mzda aby som za ten november neprišla o RP ?
Vo firme kde som bola zamestnaná chcem dať výpoveď dohodou k tomu decembru . Takže už nestíham poslať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Jepovinný zamestnávateľ tú moju dohodu podpísať keďže somvlastne 2,5 roka nepracovala a namojom mieste majú novú zamestnankyňu ? Alebo môže trvať prinajhoršom aj na tej dvojmesačnej . Nemusím môjmu súčasnemu zamestávateľovi oznámiť že popri RD pracujem aj na dohodu u inej firmy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    l. výkon práce na dohodu nesmie trvať celý mesiac november (inak nemáš nárok na RP)

    2. nástup dieťaťa do štátnej škôlky je dôvodom na ukončenie výplaty RP. Nezabudni sa odhlásiť z dôchodkového poistenia v SP - už počas práce na dohodu v novembri štát za teba dôch.poistenie neplatí

    3. Pošli už teraz svojmu zamestnávatelovi žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou k 30.11.2010. Ak s dohodou nebude súhlasiť, od 1.11.ti začne plynúť výpovedná doba. Aj počas nej môžeš skončiť pracovný pomer dohodou.

    Ukončenie RD , práca na dohodu .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.