Zavrieť

Porady

Nespokojnost s pravnikom a vratenie odmeny

Dobry den prajem, chcel by som sa opytat, ci by vedel niekto poradit k nasej situacii. Asi pred troma rokmi sme si nasli pravnika, aby podal na sud zalobu a zastupoval nas vo veci v obciansko pravnom spore. Podla zmluvy za tieto ukony sme vyplatili odmenu 100 000sk. Bola podana aj ziadost na odpustenie sudnych trov, kedze sa jednalo o nemajetnu osobu, ale ziadost bola zamientuta, tak sa poslalo odvolanie na krajsky sud. Pocas dvoch rokov nam pravnik nebol schopny podat nejaku informaciu, kde sa pripad nachadza a neverim, ze by takuto zalezitost sud natahoval az dva roky. Teraz po neustalom urgovani, aby nam zistil kde sa vec nachadza oznamil, ze to krajsky sud takisto zamietol. v podstate presli 3 roky a vobec nic sa nespravilo a pravnik vypisal asi len tych par papierov. Preto sa chcem opytat, ci je mozne od neho peniaze ziskat spat a ponechat mu len to, co naozaj spravil? dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    amoremiro Pozri príspevok
    ano, to som cital, ale tam nemali ziadnu dohodu s advokatom, tak tam vychadzaju z cien podla zakona. v nasom pripade neviem, ci to ze on si sam urcil cenu a bola mu uz zaplatena, i ked je jasne, ze vacsina z tej sumy mala byt za zastupovanie pred sudom je este nejakym sposobom vynutitelna na vratenie.
    určite áno, veď vám musí zučtovať za poskytnuté služby /musí vydať doklad o jednotlivých vykonaných úkonoch//

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    majonka Pozri príspevok
    Ja mám tiež podobný problém. Chcem poprosiť o pomoc...nechcem otvárať novú tému....chcem právnika vymeniť. Nového už mám, len starému musím napísať výpoveď. Prosím, poraďte, ako...
    Totiž spolčil sa s protistranou Dobré, čo?

    Ďakujem za pomoc.
    Nemusíš písať výpoveď, on nie je tvoj zamestnanec. Treba len odvolať plnú moc, čo si mu dal. S odvolaním ti pomôže nový právnik. To odvolanie doručíš na súd do tvojho spisu.

    DigiDrone je offline (nepripojený) DigiDrone

    DigiDrone
    majonka Pozri príspevok
    Vieš mi prosím poradiť, ako má to odvolanie plnej moci vyzerať, resp. aké náležitosti by malo spĺňať. Môj právnik je teraz dlhšie mimo a chcem to stihnúť ešte do ďalšieho pojednávania.

    Ďakujem :-)
    Hlavička; Adresa súdu; Text: Týmto k dnešnému dňu odvolávam plnú moc zo dňa XX.YY.ZZZZ na moje právne zastúpenie vo veci (uviesť spor, spisovú značku) advokátom (identifikácia advokáta); Dátum; Podpis; ;-)
    Ak išlo o generálnu plnú moc, t.j. právnik pre všetko, nielen jeden spor, tak potom uvedieš to isté, iba bez toho "vo veci xxx".
    Ak ste mali aj zmluvu o právnom zastúpení, tak si ju najprv dobre preštuduj, alebo sa radšej poraď s právnikom. Napríklad, že dokedy bude starý právnik povinný odovzdať spisy novému právnikovi, aké úkony ešte musí urobiť starý právnik a pod. Problém môže byť aj s odmenou, ak bola dohodnutá inak ako tarifou.
    Naposledy upravil DigiDrone : 21.10.10 at 06:25
    ano, to som cital, ale tam nemali ziadnu dohodu s advokatom, tak tam vychadzaju z cien podla zakona. v nasom pripade neviem, ci to ze on si sam urcil cenu a bola mu uz zaplatena, i ked je jasne, ze vacsina z tej sumy mala byt za zastupovanie pred sudom je este nejakym sposobom vynutitelna na vratenie.

    majonka je offline (nepripojený) majonka

    majonka
    Ja mám tiež podobný problém. Chcem poprosiť o pomoc...nechcem otvárať novú tému....chcem právnika vymeniť. Nového už mám, len starému musím napísať výpoveď. Prosím, poraďte, ako...
    Totiž spolčil sa s protistranou Dobré, čo?

    Ďakujem za pomoc.

    majonka je offline (nepripojený) majonka

    majonka
    Vieš mi prosím poradiť, ako má to odvolanie plnej moci vyzerať, resp. aké náležitosti by malo spĺňať. Môj právnik je teraz dlhšie mimo a chcem to stihnúť ešte do ďalšieho pojednávania.

    Ďakujem :-)

    majonka je offline (nepripojený) majonka

    majonka
    Včera som sa na to pozrela a my s ním máme dohodu o poskytnutí právnych služieb, právnej moci a právneho poradenstva. Treba mu dať aj tú výpoveď?

    Moc ďakujem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    majonka Pozri príspevok
    Včera som sa na to pozrela a my s ním máme dohodu o poskytnutí právnych služieb, právnej moci a právneho poradenstva. Treba mu dať aj tú výpoveď?

    Moc ďakujem.
    Záleží od toho, ako je to v tej dohode upravené. Ale myslím, že tým, že mu zrušíš plnú moc, tak ťa nebude zastupovať. Ale ustanovenia v Dohode sú platné, teda ak tam bude uvedené, že v prípade odstúpenia od dohody má nárok na odmenu XXX EUR, tak na to má nárok.

    Treba tiež pozrieť v tej dohode, ako je upravené odstúpenie od zastupovania. Najmä, za akých podmienok môžete od zastupovania odstúpiť. Možno bude treba písomne vypovedať tú dohodu, možno je tam aj uvedá účinnosť odstúpenia.

    Nespokojnost s pravnikom a vratenie odmeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.