Zavrieť

Porady

Príspevok na SZČO vs. FO vs. PO

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu uvažujem s kamarátom o prevádzkovaní e-shopu formou s.r.o., preto som požiadal o príspevok na SZČO. Na UPSVaR mi však bolo povedané, že príspevok sa poskytuje len v rámci podnikania FO (aj keď zákon hovorí niečo iné, ale to necháme tak...). Takže môj problém teraz spočíva v tom ako "zladiť" podnikanie SZČO, na ktoré (dúfam) dostanem príspevok a podnikania ako PO (spolu s kamarátom) formou s.r.o.

V súvislosti s týmto problémom mám tieto otázky:
- Dá sa "previesť" e-shop, ktorý by bol prevádzkovaný mnou ako SZČO na novozaloženú s.r.o., ktorej konateľom by som bol ja a kamarát? (už som čítal diskusiu v rámci predaja záväzkov, pohľadávok... formou kúpno-predajnej zmluvy, o ktorej diskutovali "poraďáci" a táto téma bola značne problematická aj pre profesionálov). Je to skôr rečnícka otázka, takže by som Vás poprosil o názory, či sa vôbec do toho púšťať (myslím "predaj" FO - PO) resp. poradiť niečo iné. A je vôbec možné to uskutočniť (pred uplynutím 2 rokov od poskytnutia príspevku) v súvislosti so zákonom upravujúcim tento príspevok?

- Bol by problém (z hľadiska daňovej kontroly alebo kontroly v rámci príspevku SZČO), keby som ako SZČO prevádzkoval e-shop XX.sk (ktorý by nebol moc živý z hľadiska obratu) a zároveň ako PO (s.r.o.) e-shop YY.sk, a to s tým istým sortimentom?

Ak Vás v súvislosti s mojím problémom napadajú nejaké iné riešenia, tak si ich samozrejme veľmi rád vypočujem.

Podotýkam, že som v podstate čerstvý absolvent bez kapitálu, ktorý potrebuje tento príspevok a zároveň chce primárne prevádzkovať e-shop v rámci "eseróčky"...

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme si budeš asi musieť vymyslieť iný predmet podnikania. Nezdá sa mi, že by ÚP dával dotáciu na prevádzkovanie e-shopu ... (ani fyzickej osobe)

    Bakchos je offline (nepripojený) Bakchos

    Bakchos
    No predmet podnikania už nie je možné zmeniť...

    Rád uvítam nejaké nové návrhy...

    Príspevok na SZČO vs. FO vs. PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.