Zavrieť

Porady

Výpoveď bez odstupného a výpovednej lehoty

Prosím o radu, je možné aby mi zamestnávateľ dal výpoveď/dohodu bez odstupného a bez výpovednej lehoty?
OOdvolávka na par. 61
Prepáčte, ak už ste na túto tému diskutovali, žial nemam čas hľadať, je to urgentné.
Poradte prosím ako reagovat, cim oponovat a ci mam vobec sancu nieco vydobit.
Firma namiesto mna nebude prijimat ineho zamestnanca.
Dakujem, velmi,
Zuzipito
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzipito Pozri príspevok
Prosím o radu, je možné aby mi zamestnávateľ dal výpoveď/dohodu bez odstupného a bez výpovednej lehoty?
OOdvolávka na par. 61
Prepáčte, ak už ste na túto tému diskutovali, žial nemam čas hľadať, je to urgentné.
Poradte prosím ako reagovat, cim oponovat a ci mam vobec sancu nieco vydobit.
Firma namiesto mna nebude prijimat ineho zamestnanca.
Dakujem, velmi,
Zuzipito
Zamestnávatel môže dať zamestnancovi výpoveď len z dôvodov uvedených v § 63 Zákonníka práce. Výpovedný dôvod nemôže dodatočne meniť. Žiadaj doplnenie výpovedného dôvodu.

Pri výpovedi plati pre zamestnanca aj zamestnávatela výpovedná doba, ktorá začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzipito Pozri príspevok
Prosím o radu, je možné aby mi zamestnávateľ dal výpoveď/dohodu bez odstupného a bez výpovednej lehoty?
OOdvolávka na par. 61
Prepáčte, ak už ste na túto tému diskutovali, žial nemam čas hľadať, je to urgentné.
Poradte prosím ako reagovat, cim oponovat a ci mam vobec sancu nieco vydobit.
Firma namiesto mna nebude prijimat ineho zamestnanca.
Dakujem, velmi,
Zuzipito
§ 61 hovorí len všeobecne o možnostiach, kedy a ako je možné podať výpoveď, na jej skutočné podanie musí byť uvedený iný §, napr. §63.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

veronikasad Pozri príspevok
Zamestnávatel môže dať zamestnancovi výpoveď len z dôvodov uvedených v § 63 Zákonníka práce. Výpovedný dôvod nemôže dodatočne meniť. Žiadaj doplnenie výpovedného dôvodu.

Pri výpovedi plati pre zamestnanca aj zamestnávatela výpovedná doba, ktorá začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.
no este mohla dostat okamzitu vypoved, vtedy ziadna vypovedna doba, ziadne odstupne :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bubkoch Pozri príspevok
no este mohla dostat okamzitu vypoved, vtedy ziadna vypovedna doba, ziadne odstupne :-)
ZP pojem okamžitá výpoveď nepozná. ZP pozná okamžité skončenie PP, a aj tu musí byť uvedený §, a ten je iný(§68) ako horeuvedený.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
no este mohla dostat okamzitu vypoved, vtedy ziadna vypovedna doba, ziadne odstupne :-)
§ 61 nerieši okamžité skončenie prac.pomeru , ale všeobecne výpoveď, ako píše tweety ...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Tweety Pozri príspevok
ZP pojem okamžitá výpoveď nepozná. ZP pozná okamžité skončenie PP, a aj tu musí byť uvedený §, a ten je iný ako horeuvedený.
nechytaj ma za slovicka ... okamzite skoncenie pracovneho pomeru
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bubkoch Pozri príspevok
nechytaj ma za slovicka ... okamzite skoncenie pracovneho pomeru
Tak sa potom vyjadruj a píš správne, v intenciách zákona, je to odborná porada, žiaden Pokec, nie každý to tak pochopí.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zuzipito Pozri príspevok
Prosím o radu, je možné aby mi zamestnávateľ dal výpoveď/dohodu bez odstupného a bez výpovednej lehoty?
OOdvolávka na par. 61
Prepáčte, ak už ste na túto tému diskutovali, žial nemam čas hľadať, je to urgentné.
Poradte prosím ako reagovat, cim oponovat a ci mam vobec sancu nieco vydobit.
Firma namiesto mna nebude prijimat ineho zamestnanca.
Dakujem, velmi,
Zuzipito
Ak to máš uvedené takto (§ 61) bez uvedenia konkrétneho iného §, tak je táto výpoveď neplatná.

Zákonník práce: § 61 Výpoveď
(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.
(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.
(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas troch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.
(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.
1 0
zuzipito zuzipito

zuzipito je offline (nepripojený) zuzipito

Este nemam vypoved v ruke, v pondelok az..
Ale ked som sa opytala na odstupne, bolo mi povedane ze nedostanem lebo plati par. 61.
Ani o vypovednej lehote nebola rec.
Dakujem za odpovede, obavam sa vsak ze so zamestnavatelom nepohnem.
Poz.: nejedna sa o vypoved za porusenie prac. discipl. prip. okamzitu, chcu dohodu, ku koncu mesiaca mam odist.
Zuzipito
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzipito Pozri príspevok
Este nemam vypoved v ruke, v pondelok az..
Ale ked som sa opytala na odstupne, bolo mi povedane ze nedostanem lebo plati par. 61.
Ani o vypovednej lehote nebola rec.
Dakujem za odpovede, obavam sa vsak ze so zamestnavatelom nepohnem.
Poz.: nejedna sa o vypoved za porusenie prac. discipl. prip. okamzitu, chcu dohodu, ku koncu mesiaca mam odist.
Zuzipito
Tak, už na základe naších rád vieš, že ak bude takto formulovaná, bude neplatná, jej neplatnosť môžeš napadnúť na súde.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zuzipito Pozri príspevok
Este nemam vypoved v ruke, v pondelok az..
Ale ked som sa opytala na odstupne, bolo mi povedane ze nedostanem lebo plati par. 61.
Ani o vypovednej lehote nebola rec.
Dakujem za odpovede, obavam sa vsak ze so zamestnavatelom nepohnem.
Poz.: nejedna sa o vypoved za porusenie prac. discipl. prip. okamzitu, chcu dohodu, ku koncu mesiaca mam odist.
Zuzipito
s dohodou musíš aj ty súhlasiť, inak je neplatná , zjavne sa ťa chce zľ zbaviť bez odstupného
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a hlavne tú dohodu nepodpisuj...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zuzipito Pozri príspevok
Este nemam vypoved v ruke, v pondelok az..
Ale ked som sa opytala na odstupne, bolo mi povedane ze nedostanem lebo plati par. 61.
Ani o vypovednej lehote nebola rec.
Dakujem za odpovede, obavam sa vsak ze so zamestnavatelom nepohnem.
Poz.: nejedna sa o vypoved za porusenie prac. discipl. prip. okamzitu, chcu dohodu, ku koncu mesiaca mam odist.
Zuzipito
No na tú dohodu si treba dať pozor. Aby to nespravili, že vy dávate výpoveď dohodou. Potom tiež nie je odstupné
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JAJA11 Pozri príspevok
No na tú dohodu si treba dať pozor. Aby to nespravili, že vy dávate výpoveď dohodou. Potom tiež nie je odstupné
Popopravím. Výpoveď dohodou ZP nepozná. Môže byť len jedno, alebo druhé, nie dva v jednom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzipito Pozri príspevok
Este nemam vypoved v ruke, v pondelok az..
Ale ked som sa opytala na odstupne, bolo mi povedane ze nedostanem lebo plati par. 61.
Ani o vypovednej lehote nebola rec.
Dakujem za odpovede, obavam sa vsak ze so zamestnavatelom nepohnem.
Poz.: nejedna sa o vypoved za porusenie prac. discipl. prip. okamzitu, chcu dohodu, ku koncu mesiaca mam odist.
Zuzipito
Dohoda je súhlas obidvoch strán, ak ju podpíšeš, môžeš sa sťažovať na lampárni.

Ale, aj dohoda môže byť s nárokom na odstupné, ak pracovný pomer končí z dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 písm. a alebo b) Zákonníka práce. Musí to v nej však byť uvedené.
3 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tweety Pozri príspevok
Popopravím. Výpoveď dohodou ZP nepozná. Môže byť len jedno, alebo druhé, nie dva v jednom.
Áno pani učiteľka Páči sa mi, ako nás učíš používať správne pojmy Asi je nás tu dosť, čo používame tie zaužívané pojmy Ale budeme sa snažiť zlepšiť
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

JAJA11, musím sa zastať pani učiteľky. Práve kvôli tomu, že sú tak často používajú "zaužívané pojmy" vzniká veľa nedorozumení. Niekedy sú na Porade kladené otázky so "zaužívanými pojmami", kde si človek myslí, že je to "A", ale nakoniec sa dôjde k výsledku "B", ktorý je úplne iný ako "A".
Inak, ja neznášam zaužívaný pojem "paragraf". Čo to je?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
asi chceš odborné vysvetlenie
zdroj: cudzieslova.

paragraf

odstavec, článok, oddiel; vymedzená a číslom označená časť zákona, právnej normy alebo odborného spisu; grafická značka pre odstavec
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Hanelie, pridám moje vysvetlenie: "paragraf" sa používa na označenie prekážok v práci na strane zamestnanca. Najčastejšie je to pri prekážke v práci - ošetrenie/vyšetrenie. Ale práve preto, že tých prekážok v práci je viac, než len táto jedna, a potom sú ešte prekážky na strane zamestnávateľa, neznášam "označenie" paragraf (najmä nie otázky typu: mám nárok na §? má zamestnanec nárok na §?)
Edit: nepýtala som sa na PARAGRAF, ale na "paragraf".
Naposledy upravil Llívia : 16.10.10 at 21:58
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

- aj ja používam slovný výraz paragraf pri osobných prekážkach v práci a dosiaľ nikdy nedošlo k omylu medzi mnou a zamestnancom, takže neviem, čo ti tak vadí.

- ďalší dôvod je aj klasická dochádzka, kde sú tak malé kolonky, že tam používame skratky typu: PL - paragraf lekár, PD - paragraf doprovod, atď. , ale môžeš si to preložiť aj následovne: PL - prekážka lekár, PD - prekážka doprovod
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať