Zavrieť

Porady

Ako zaučtovať staré faktúry......

Zákazník nám dodal až teraz faktúry asi 5 ks ešte z januára, februára, marca 2010. Zaplatil ich však v termíne splatnosti. Ako ich mám teraz zaučtovať, čo s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Zákazník nám dodal až teraz faktúry asi 5 ks ešte z januára, februára, marca 2010. Zaplatil ich však v termíne splatnosti. Ako ich mám teraz zaučtovať, čo s DPH?
    Marcelka, sleduješ aspoň nové príspevky na Porade? Netreba použiť ani vyhľadávanie, zrovna prebieha diskusia v http://www.porada.sk/t64650-odpocita...ny-doklad.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Dobre zaučtujem ich, ale aké dátumy dať.Napr. výstavená 01/2010 a dátum prijatia dať napr. september alebo október?
    Ďakujem za odpoveď.
    ÁNo, dátum skutočného prijatia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Zákazník nám dodal až teraz faktúry asi 5 ks ešte z januára, februára, marca 2010. Zaplatil ich však v termíne splatnosti. Ako ich mám teraz zaučtovať, čo s DPH?
    Klasicky, aj dph klasicky. Nárok na odpočet si môžete uplatniť až do konca roka 2010, takže tu nie je žiaden problém.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Tweety Pozri príspevok
    Klasicky, aj dph klasicky. Nárok na odpočet si môžete uplatniť až do konca roka 2010, takže tu nie je žiaden problém.
    Dobre zaučtujem ich, ale aké dátumy dať.Napr. výstavená 01/2010 a dátum prijatia dať napr. september alebo október?
    Ďakujem za odpoveď.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Tweety Pozri príspevok
    ÁNo, dátum skutočného prijatia.

    Tweety, ďakujem veľmi pekne. Nemala som ešte taký prípad.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Marcelka, sleduješ aspoň nové príspevky na Porade? Netreba použiť ani vyhľadávanie, zrovna prebieha diskusia v http://www.porada.sk/t64650-odpocita...ny-doklad.html

    Sledujem príspevky, ale nejako mi to ušlo.Ďakujem za info - prečítala som si to.
    Ako je dobre mať PORADU.

    Ako zaučtovať staré faktúry......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.