Zavrieť

Porady

exekucia zamestnanca

POtrebujem poradit: mame zamestnankynu, ktorej cisty prijem je 309,55€ vratane dan.bonusu na dve deti 40,04 a je aj vydata.
Ma zapl.pohladavku 642,€ zaklade pravoplatneho a vykonatelneho trestneho rozkazu Okresneho sudu v....
Pohlad. opravneneho spolu s prislus. bude uspokojena sposobom uvedenym v §63ods.1 pism.a) a vyssie citovaneho zakona.
A zrazka sa ma vykon. z jednej tretiny mzdy s prihl. na § 69,70,71...
Ja som jej zrazku vyratala na 6,41 € je to spravne ??? ci mam brat do uvahy vyssie spom. "trestneho rozkazu" a tym padom by to bola prednostna pohl. ?
dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    mataxx Pozri príspevok
    POtrebujem poradit: mame zamestnankynu, ktorej cisty prijem je 309,55€ vratane dan.bonusu na dve deti 40,04 a je aj vydata.
    Ma zapl.pohladavku 642,€ zaklade pravoplatneho a vykonatelneho trestneho rozkazu Okresneho sudu v....
    Pohlad. opravneneho spolu s prislus. bude uspokojena sposobom uvedenym v §63ods.1 pism.a) a vyssie citovaneho zakona.
    A zrazka sa ma vykon. z jednej tretiny mzdy s prihl. na § 69,70,71...
    Ja som jej zrazku vyratala na 6,41 € je to spravne ??? ci mam brat do uvahy vyssie spom. "trestneho rozkazu" a tym padom by to bola prednostna pohl. ?
    dakujem za odpovede
    Zrazky si jej mala vypocitat, kedze ide o sudny rozkaz co je prednostna zrazka:

    čistá mzda v danom mesiaci: 309,55 - 40,44= 263,51 ŽM :185,38
    na povinného 111,220
    na vyživované osoby (manželka a deti)3 139,02
    po odpočítaní 4,42
    suma, nad ktorú sa zrazí celá mzda (150 %) 278,070
    1/3 zo 150% ŽM 92,69

    1/3 na zrážku 4,42
    počet tretín na zrážku: 2
    zraziť v mesiaci: 8,85


    Povinnému zostane: 254,56


    Ciže zraziš z 1 . 1/3 4,42
    z 2. 2/3 4,42
    -------------------
    Celkom 8,85

    A zamestnankyni ostane 254,56 €. Danovy bonus by som do toho neratala, nakolko nikde nie je písane ci sa ma tam ratat, lebo nie a podla mojhu nazoru je to prispevok na dieta, i ked z druhej strany je to prijem zamestnanca. Toto si treba skonzultovat s exekutorom, alebo prislusnym sudom.

    Hanelie ma pravdu trosku mi usiel jeden §§ takze by si mala zrazit iba 4,42€ bez započítania daňoveho bonusu.
    Naposledy upravil VieraPopluharova : 17.10.10 at 07:37

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nie je to prednostná pohľadávka, takže 1/3.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    z dvoch tretín sa zráža v prípade ak ide o prednostnú pohľadávku

    § 71 exekučného poriadku
    (2) Prednostnými pohľadávkami sú

    a) pohľadávky výživného,
    b) pohľadávky náhrady škody spôsobenej poškodenému ublížením na zdraví,
    c) pohľadávky náhrady škody spôsobenej úmyselnými trestnými činmi,
    d) pohľadávky daní, poplatkov a ciel, pohľadávky na poistnom voči osobám, ktoré sú povinné platiť poistné na nemocenské poistenie a dôchodkové zabezpečenie podľa osobitného predpisu, 9) pohľadávky náhrady preplatkov na dávkach nemocenského poistenia a dôchodkového zabezpečenia, prídavkov na deti a príplatku k prídavkom na deti, ako aj pohľadávky náhrady za príspevok na výživu dieťaťa a príspevok na úhradu potrieb dieťaťa zvereného do pestúnskej starostlivosti a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované štátnymi orgánmi sociálnej pomoci a obcami a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované právnickými osobami a fyzickými osobami podľa osobitného predpisu, 10) pohľadávky na príspevku na poistenie v nezamestnanosti voči osobám, ktoré sú povinné platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti podľa osobitného predpisu, 10a) a pohľadávky náhrady preplatkov na podpore v nezamestnanosti.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    hanelie Pozri príspevok
    z dvoch tretín sa zráža v prípade ak ide o prednostnú pohľadávku

    § 71 exekučného poriadku
    (2) Prednostnými pohľadávkami sú

    a) pohľadávky výživného,
    b) pohľadávky náhrady škody spôsobenej poškodenému ublížením na zdraví,
    c) pohľadávky náhrady škody spôsobenej úmyselnými trestnými činmi,
    d) pohľadávky daní, poplatkov a ciel, pohľadávky na poistnom voči osobám, ktoré sú povinné platiť poistné na nemocenské poistenie a dôchodkové zabezpečenie podľa osobitného predpisu, 9) pohľadávky náhrady preplatkov na dávkach nemocenského poistenia a dôchodkového zabezpečenia, prídavkov na deti a príplatku k prídavkom na deti, ako aj pohľadávky náhrady za príspevok na výživu dieťaťa a príspevok na úhradu potrieb dieťaťa zvereného do pestúnskej starostlivosti a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované štátnymi orgánmi sociálnej pomoci a obcami a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované právnickými osobami a fyzickými osobami podľa osobitného predpisu, 10) pohľadávky na príspevku na poistenie v nezamestnanosti voči osobám, ktoré sú povinné platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti podľa osobitného predpisu, 10a) a pohľadávky náhrady preplatkov na podpore v nezamestnanosti.
    ďakujem, že si ma opravila.

    mataxx je offline (nepripojený) mataxx

    mataxx
    dakujem za odpoved a mam to teda brat tak ze je to predsa len prednostna pohladavka ?
    a vierka mas tam malu chybu 309,55-40,04 DB=269,51

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    mataxx Pozri príspevok
    dakujem za odpoved a mam to teda brat tak ze je to predsa len prednostna pohladavka ?
    a vierka mas tam malu chybu 309,55-40,04 DB=269,51
    No vidis to je tak ked sa niekto ponahla, prepac.Ale princip si pochopila, prednostna pohladavka, DB- otazny jední tvrdia, že sa započítava, druhí , že nie, takže odporúčam prekonzultovať s príslušným súdom, resp. ak to priamo v rozhodnutí nemáš spomenuté.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    mataxx Pozri príspevok
    ale stale nerozumiem ci to mam brat ako prednostnu pohladavku, ci nie ...
    v príspevku č. 3 máš vyznačené, ktoré sú prednostné pohľadávky - pre istotu napíš , kto je oprávnený
    //napr ak je to nejaká nebankovka tak to nie je prednostná pohľadávka

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak aj je to trestný rozkaz, ešte to nemusí byť prednostná pohľadávka. Máš v tom "rozkaze" vyslovene napísané, že to máš zrážať z jednej tretiny, tak nemôžeš svojvoľne zraziť dve.

    mataxx je offline (nepripojený) mataxx

    mataxx
    hanelie Pozri príspevok
    v príspevku č. 3 máš vyznačené, ktoré sú prednostné pohľadávky - pre istotu napíš , kto je oprávnený
    //napr ak je to nejaká nebankovka tak to nie je prednostná pohľadávka
    je to Home Credit Slovakia...

    mataxx je offline (nepripojený) mataxx

    mataxx
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Ak aj je to trestný rozkaz, ešte to nemusí byť prednostná pohľadávka. Máš v tom "rozkaze" vyslovene napísané, že to máš zrážať z jednej tretiny, tak nemôžeš svojvoľne zraziť dve.
    ved prave preto sa tu s vami o tom chcem poradit...
    veta znie: ...aby zamestnavatel vykonaval zrazky z jednej tretiny s prihliadnutim na § 69,70,71 ex.poriadku - a tu je ten uz vyssie spominany § 71...

    a dakujem vsetkym za odpovede

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    mataxx Pozri príspevok
    je to Home Credit Slovakia...
    to je jednoznačne neprednostná pohľadávka - zráža sa z 1/3

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ahojte,
    mám v ruke exekučný príkaz kde oprávnený je Mesto a ide o poriadkovú pokutu. Mám zrážať zamestnancovi 1/3?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    macula Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám v ruke exekučný príkaz kde oprávnený je Mesto a ide o poriadkovú pokutu. Mám zrážať zamestnancovi 1/3?
    posúvam....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.