Zavrieť

Porady

Stropne chladenie.

Chcela by som sa opytat,ci je bezna prax, robit stropne chladenie aj takto.Na osietkovany zeleny sadrokarton mi namontovali rurky,potom to omietli vrstvou omietky, osietkovali znova a omietli.Mne sa to zda obrovska vaha na sadrokarton a to este v rurkach nie je voda.Bojim sa,ze mi jedneho dna spadne cely system na hlavu,aj ked mi sadrokartonisti povedali,ze tie rozpatia predimenzovali.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Ak ti na sprchovanie stačí cca 20 stupňová voda,prečo nie.Pri stropnom chladení ide do stropu asi 16 stupňová voda a vracia sa asi 20 stupňová.Výhody to má asi vtedy,keď máš vlastnú studňu-ale musí tam byť podľa mňa zásobník na vodu s namiešavacím uzlom a dobrá regulácia.Najdôležitejšie je dodržať teplotu vody nad rosným bodom.Keď sa nad tým tak zamyslím,tak je to pekná vec,ale nedoporučuje sa v kúpelniach,či kuchyniach,kde je vyššia rel.vlhkosť.A práve o tej vlhkosti by som chcel povedať,že napr.klasickou klímou znižujeme vlhkosť v miestnosti,a tým máme vlastne aj pocit chladu.Nemusíme nejako znižovať teplotu,keď klimatizujeme,dôležité je odvlhčiť.Toť môj názor.Aha-troškupardon.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Kam to spej, niekto zo spodku kúri, iný z vrchu chladí, asi ľuďom nie je rady. Nech vydržia, príroda ich dá do parády. Nepomôžu ani porďákov rady.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Príliš málo informácií .Z čoho je nosná konštrukcia stropu, aké vzdialenosti sú medzi jednotlivými závesmi stropnej konštrukcie?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Voda zo stropného chladenia cez leto sa nedá využiť ako úžitková napr. pri sprchovaní? Či sa neohreje na takú teplotu?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ďakujem za vysvetlenie,

    Ja som si to zrejme predstavovala ako záhradnú sprchu, stočí sa hadica voda sa ohreje a šup ho môže sa človek sprchovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.