Zavrieť

Porady

Ako má vyzerať Dohoda aby som neprišla v novembri o RP

Prosím vás ako má byť napísaná dohoda o vykonaní práce aby som neprišla o RP ? Neodpracujem celý mesiac a dieťa bude doma nie v škôlke. Takže koľko max dní môžme dať na dohodu, akú max. výšku príjmu a aké povinnosti mi z toho plynú ? Treba sa odhlásiť zo sociálnej poisťovne a ďalej ? Kto bude platiť vtedy to sociálne poistenie,ja alebo zamestnávateľ u ktorého budem mať tú dohodu ? čo treba ešte zaplatiť aké poistenia ? Potrebujem tou dohodou vykriť november , stále budem zamestnaná u starého zamestnávateľa ale na dohodu budem robiť u nového a stále budem ešte na RD . Výpoveď zo starého zamestnania budem mať podpísanú dohodou k 1.12 a odvtedy budem mať aj zmluvu u nového takže RD riadne ukončím. Resp. je nejako možné aby som RP dostala aj za decemmber ? Napr. že tú novú pracovnú zmluvu podpíšem až k 4.12 .2010 a dieťa dám do škôlky tiež až potom .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    lesika Pozri príspevok
    Prosím vás ako má byť napísaná dohoda o vykonaní práce aby som neprišla o RP ? Neodpracujem celý mesiac a dieťa bude doma nie v škôlke. Takže koľko max dní môžme dať na dohodu, akú max. výšku príjmu a aké povinnosti mi z toho plynú ? Treba sa odhlásiť zo sociálnej poisťovne a ďalej ? Kto bude platiť vtedy to sociálne poistenie,ja alebo zamestnávateľ u ktorého budem mať tú dohodu ? čo treba ešte zaplatiť aké poistenia ? Potrebujem tou dohodou vykriť november , stále budem zamestnaná u starého zamestnávateľa ale na dohodu budem robiť u nového a stále budem ešte na RD . Výpoveď zo starého zamestnania budem mať podpísanú dohodou k 1.12 a odvtedy budem mať aj zmluvu u nového takže RD riadne ukončím. Resp. je nejako možné aby som RP dostala aj za decemmber ? Napr. že tú novú pracovnú zmluvu podpíšem až k 4.12 .2010 a dieťa dám do škôlky tiež až potom .
    Dohoda nesmie byť na celý mesiac, to spĺňaš..príjem neobmedzený.. zo SP sa neodhlasuj.. odvodmi sa nezaoberaj.. ak budeš mať dieťa v škôlke už v decembri, zoberú ti RP, ak je to štátna škôlka, žiadaj na ÚP preplatenie škôlky a 25% z tvojho RP, o ktorý týmto prichádzaš..

    Ako má vyzerať Dohoda aby som neprišla v novembri o RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.