Zavrieť

Porady

Úrad pre dohľad nad zd. starostlivosťou - vymáhanie starého dlhu

dobrý deň,

Úrad nad zdravotnou starostlivosťou mi poslal platobný výmer úrokov z omeškania z dlžnej sumy poistného z obdoba rokov 1995, 1998, 1999, 2002 a 2004, spolu 1187 €! viem, že pôvodná dlžoba bola v tých časoch nejakých 7 000 Sk. To, čo žiadajú samozrejme z finančných dôvodov nemôžem vyplatiť, ešte pár dní mám na to, aby som podal odvolanie v tejto veci. Preto prosím o radu zasvätených, či majú právo toto vymáhať, nerád by som bol, aby nabiehali ďalšie úroky. Ešte sa chcem spýtať, či to už nie je premlčané a čo im mám napísať a ako na to zareagovať. Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    To ti poslali iba platobný výmer na úroky z omeškania? Dlžnú sumu máš vyplatenú s posunom? Alebo máš platiť aj dlžnú sumu? Na odvolanie máš 5 dní?
    Je možné to riešiť u nich aj osobne. Ak sa im neozveš v termíne, ihneď podávajú na súd a pribudnú ti poplatky za exekúciu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak preddavky na zdr. poistenie boli uhradené neskoro a platový výmer je na úrok z omeškania - nie nesplnenie oznamovacej povinnosti, skús napísať žiadosť o odpustenie časti alebo celého úroku z omeškania.
    V žiadosti treba uviesť súčasnú finančnú situáciu poistenca a dôvod, prečo neboli preddavky uhradené včas.

    Ak by išlo o sankciu za nesplnenie oznamovacej povinnosti, tá sa v ZP nepremlčuje ...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...v zdravotnej poisťovni nikdy nič nie je premlčané...zavolaj a pýtaj si splátkový kalendár, lebo ti dajú exekúciu na plat, alebo inú...a to sú zbytočne vyhodené peniaze..

    Alfonz1 je offline (nepripojený) Alfonz1

    Alfonz1
    jasné pýtajú aj dlžnú sumu cca 400 € aj tie úroky z omeškania cca 1200 €, na odvolanie je 15 dní, chcem to urobiť tak, že dlžnú sumu chcem vyplatiť (navrhnúť im) cez splátkový kalendár a požiadať o odpustenie poplatkov z omeškania a to podložím daňovým priznaním za rok 2009, kde je hneď jasné, že na to nemám, dúfam, že to pochopia a nebudú robiť drahoty

    Úrad pre dohľad nad zd. starostlivosťou - vymáhanie starého dlhu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.