Zavrieť

Porady

Darovanie podielu casti bytu

Dobry den,prosim Vas o radu ako najlepsie postupovat v takomto pripade,po smrti otca som odmietol cast svojho dedicstva v prospech mamy, no teraz sme zistili, ze to nebol dobry napad, kedze mam este sestru, z bytu mi pripada 1/6 (z 1/2 ma byt moja 1/3) , ako najlepsie postupovat, aby som tuto 1/6 ziskal naspat? A co vsetko treba spravit aby to bolo pravne v poriadku? Dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    tento podiel je možné získať jedine tak, že vám ho matka podaruje - iná cesta napr späťvzatie dedičského podielu nie je prípustná

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Spíšte darovaciu zmluvu, v ktorej mama daruje príslušnú časť bytu tebe. Potom to dáš zapísať na KÚ.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    lebo pri odmietnuti dedicstva nemoze ten, kto dedicstvo odmietol, urcit, komu ma jeho podiel pripadnut, v takom pripade dedia odmietnutu cast ostatní rovnakym dielom
    nemusí to tak byť, ak sa postupovalo podľa § 482 odsek 1 a odsek 2 O.Z.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    nechapem co mas na mysli pod pojmom "odmietol som dedicstvo v prospech mamy" ...
    mas na mysli zo ze si dedicstvo prijal a potom (po ukonceni dedicskeho konania) daroval svoj podiel mame a ten chces teraz naspet ?

    lebo pri odmietnuti dedicstva nemoze ten, kto dedicstvo odmietol, urcit, komu ma jeho podiel pripadnut, v takom pripade dedia odmietnutu cast ostatní rovnakym dielom
    Naposledy upravil bubkoch : 18.10.10 at 10:59

    stromcok je offline (nepripojený) stromcok

    stromcok
    Proste sme sa so sestrou svojho podilu vzdali v prospech matky, vtedy to malo svoj vyznam, teraz by som to chcel najjednoduchsie vybavit formou asi tej darovacej zmluvy, aby zbytocne nebolo vela poplatkov a bolo to pre vsetkych najlepsie.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    hanelie Pozri príspevok
    nemusí to tak byť, ak sa postupovalo podľa § 482 odsek 1 a odsek 2 O.Z.
    ano, mas pravdu, pokial s tym suhlasili vsetci dedici

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    stromcok Pozri príspevok
    Proste sme sa so sestrou svojho podilu vzdali v prospech matky, vtedy to malo svoj vyznam, teraz by som to chcel najjednoduchsie vybavit formou asi tej darovacej zmluvy, aby zbytocne nebolo vela poplatkov a bolo to pre vsetkych najlepsie.
    aha, takze obaja so sestrou (nie len ty sam) ste sa vzdali dedicstva v prospech mamy ...
    teda teraz je mama 100% a jediny vlastnik ? tak potom ina moznost ako uvedena v prvych dvoch prispevkoch asi nie je

    Darovanie podielu casti bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.