Zavrieť

Porady

Dá sa prepočítať výška ID?

Zdravím vospolok, dá sa v súčasnosti požiadať sociálnu poisťovňu o prerátanie výšky invalidného dôchodku? Aby ste boli v obraze. ČID poberám od roku 1994, kedy mi bol vyrátaný z priemernej mzdy, nakoľko v tej dobe som ešte študovala. V roku 2004 mi bolo podľa zákona určených 45%. (výška dôchodku sa nemenila) V priebehu rokov 1999-2008 som pracovala na plný úväzok, posledné roky pracujem len na 40% úväzok. Otázka, chcela by som dať prerátať výšku už z mojej mzdy, dá sa to? Osobný mzdový bod v roku 2003 bol 0,6085. Mám 37 rokov. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

    zasnívaný idealista... sokrateska
    Som tiez invalidna, s trocha podobnym "problemom" a zda sa mi, ze nie. Ale u nas sa vsetko meni prilis rychlo, tak by som na Tvojom mieste kludne podala pisomnu ziadost na poistovnu. Mam skusenosti, ze su ochotni a odpovedia, ci uz mas narok, alebo nie. A zvacsa to aj vysvetlia a cituju platne zakony a paragrafy. Za skusku nic nedas.
    Vela stastia zelam, viem ako sa zije z dochodku...

    Dá sa prepočítať výška ID?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.