Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirecTN8 je offline (nepripojený) mirecTN8

    mirecTN8
    skôr by som potreboval odpoved na otazku,ale dobre-na ZIVNOSTENSKOM URADE ODBOR DOPRAVY...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Odborná spôsobilosť sú znalosti a zručnosti osoby - tieto sú "neprenajímateľné a nezapožičateľné". (neviem si predstaviť, že by som svoj mozog niekomu prenajala). Alebo je len problém v podaní informácie a nemá sa jednať o zapožičanie materiálu (napr. odbornej literatúry a pod...)k získaniu osvedčenia na odbornú spôsobilosť?? Inak otázka tak, ako je zadaná mi nedáva zmysel...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    mirecTN8 Pozri príspevok
    ak zabudneme na OBOR DOPRAVY a zameriame sa len na ŽÚ ?!
    taxislužby vyňatá z režimu ŽÚ ..... čéče - čo píšeš seminárku???

    mirecTN8 je offline (nepripojený) mirecTN8

    mirecTN8
    nie nie nepisem seminarku...len chcu odomna nieco na zivnostenskom co mozno ani neexistuje...

    mirecTN8 je offline (nepripojený) mirecTN8

    mirecTN8
    sakra sak oni nieco odomna chcu a vobec nevedia ako to ma vyzerat!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ja neviem kde to mam hladat!

    mirecTN8 je offline (nepripojený) mirecTN8

    mirecTN8
    mam cloveka co mi zastresi moju KONCESIU NA TAXI jeho ODBORNOU SPOSOBILOSTOU, a na ŽU chcu,okrem inych somarin,neaku zmluvu medzi mnou a tym mojim clovekom. Tak potrebujem poradit ako taka zmluva ma vyzerat...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    mirecTN8 Pozri príspevok
    mam cloveka co mi zastresi moju KONCESIU NA TAXI jeho ODBORNOU SPOSOBILOSTOU, a na ŽU chcu,okrem inych somarin,neaku zmluvu medzi mnou a tym mojim clovekom. Tak potrebujem poradit ako taka zmluva ma vyzerat...
    Zmluva o uzatvorení pracovného pomeru - Pracovná zmluva.

    mirecTN8 je offline (nepripojený) mirecTN8

    mirecTN8
    Aby sme si rozumeli vo vsetkom tak ja budem mat vystavenu KONCESNU LISTINU na zaklade jeho ODBORNEJ SPOSOBILOSTI a on ma musi zamestnat PRACOVNOU ZMLUVOU?-ak je to pravda
    dala by sa aj dohoda o vykonani prace?Aj ja mam ŽL a chcem to robit na seba vsetko.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    mirecTN8 Pozri príspevok
    Aby sme si rozumeli vo vsetkom tak ja budem mat vystavenu KONCESNU LISTINU na zaklade jeho ODBORNEJ SPOSOBILOSTI a on ma musi zamestnat PRACOVNOU ZMLUVOU?-ak je to pravda
    dala by sa aj dohoda o vykonani prace?Aj ja mam ŽL a chcem to robit na seba vsetko.
    No, aby sme si teda rozumeli... Nie Vy, ale ten Váš odborný zástupca musí byť pri prevádzkovaní Vašej živnosti v pracovnom pomere u Vás (to neplatí, ak je ním - zástupcom, za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel, manželka podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta).
    Dohoda o vykonaní práce nie je pracovný pomer.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    JankaO Pozri príspevok
    No, aby sme si teda rozumeli... Nie Vy, ale ten Váš odborný zástupca musí byť pri prevádzkovaní Vašej živnosti v pracovnom pomere u Vás (to neplatí, ak je ním - zástupcom, za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel, manželka podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta).
    Dohoda o vykonaní práce nie je pracovný pomer.
    Ešte doplním detail - od 01.06.2010 už nie sú vydávané Živnostenským úradom Koncesné listiny na prevádzkovanie taxislužby, pretože boli vyňaté spod Živnostenského zákona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.