Zavrieť

Porady

objednávka z Londýna

ahojte, prosím o radu, ani neviem či som zvolila správnu tému ale k veci:
objednala som si cez internet 3 ks iphone z Londýna, uhradila som platbu za tovar a predajca mi oznámil že balík posiela. Pár dní nato, mi poslal žiadosť o úhradu vo výške 200 eur, ako clo, čo chápem je určite oprávnené. Balík sa tak nachádza v nejakej´"prázdnej zóne" a peniaze žiada uhradiť nie ako za tovar na účet ale cez Western Union - a to som preverovala že príjemca je nevypátrateľný a platba sa nedá stopnúť ani vrátiť. bojím sa teda rizika straty ďalších 200 eur, vie mi prosím niekto poradiť ako postupovať, prípadne má niekto skúsenosť s takýmto obchodom? moc ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Bože,ľudkovia zlatí! Prečo hľadáte rady vždy až po tom, čo sa dáte nalákať na hocičo s vidinou lacnejšej kúpy a posielate svoje peniaze kade-tade?

    http://www.google.sk/search?q=%22pod...6644e2846588b8

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Danielle369, pepsikova, Halli, Mária27, Marína, adi11
    6

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    100% podvod, z Londyna nemas preco platit CLO!

    Ako si platila prvotnu platbu za tie telefony? Nezaplatila si to nahodou na nejaky ucet v Nigerii?

    sona.m je offline (nepripojený) sona.m

    sona.m
    prvotna platba šla na účet v Londýne, až tento clo poplatok chce uhradiť na meno šéfa a v adrese má Nigeria, je asi v ..., že? volala som aj na colnicu, tam niečo o takej zóne potvrdili ale clo by som mala platiť pri prevzatí.tak už neviem, ten pán čo mu patrí účet so mnou komunikuje tak neviem, ale tých 200 eur som mu ešte neposlala.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..za 200€ by som s tebou komunikovala aj ja..aj po nigerijsky!...
    ..pánovi povedz, že clo zaplatíš až po prevzatí tovaru...
    ..a asik budeš musieť oželieť eurky!..

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    heh, je až srandovné čo dokážu podvodníci z Nigérie vymyslieť. Ale že budú niekoho nahovárať aby zaplatil dovozné clo do Nigérie mi už príde maximálne prehnané.

    Nabudúce budú možno požadovať úhradu DPHčky za včerajšiu večeru, samozrejme cez Western Union a do Nigérie.

    objednávka z Londýna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.