Zavrieť

Porady

Prehlad o zrazených a odvedených preddavkoch za III.Q

Ahojte,

potrebujem poradit pri vypisani prehladu za III.Q o zrazenych preddavkoch. Takze za jednotlive mesiace:
JUL danový bonus 40,04
dan zrazkou 48,06

AUGUST bonus 40,04
dan zrazkou 19,00
dan preddavok 70,96

SEPTEMBER bonus 40,04
dan zrazkou 8,12
Prosim o radu ako to zapisat do jednotlivych stlpcov. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Petra 246 Pozri príspevok
    Ahojte,

    no dnes som bola na DÚ a musela som ten prehlad prepisat.Mala som to presne tak, že zrazkova dan za jul bola uvedena v stlpci august, za august v septembri a za september az v oktobri. Proste mi povedali, ze taketo prehlady su neprehladne a ze uz viacere uctovnicky si to v programoch prerobili aby zrazkovu dan uvadzalo do mesiaca za ktory sa to tyka a datum dat podla toho kedy bola odvedena. Ja robim uctovnictvo v olympe, tak neviem ako to bude do buducnosti, ci sa to da v programe prerobit, alebo budem vypisovat prehlady rucne.
    Petra, tej pani na tom DÚ dones najbližšie poučenie na vyplnenie prehľadu, hlavne:
    II.
    časť – Daň vyberaná zrážkou

    Riadok 9
    uvádza sa úhrnná suma dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona, vrátane opráv už vykonaných zrážok dane vyberanej zrážkou z týchto príjmov podľa § 43 zákona, ktoré sa týkajú bežného zdaňovacieho obdobia, v príslušnom kalendárnom mesiaci vykazovaného štvrťroka. Napríklad, ak zrážka dane podľa § 43 zákona bola vykonaná 10.02.2010, uvedie sa v stĺpci „február“ dátum 10.02.2010 [neuvádza sa daň vyberaná zrážkou podľa § 43 ods. 3 písm. l) zákona] .

    Riadok 10
    uvádza sa úhrnná suma vyplateného daňového bonusu, o ktorú sa znižuje úhrnná suma dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona, o ktorú nebola znížená suma z riadku 4. Suma daňového bonusu sa uvádza najviac do výšky sumy uvedenej v riadku 9.

    Riadok 11
    uvádza sa úhrnná suma vyplatenej zamestnaneckej prémie, o ktorú sa znižuje úhrnná suma dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona, o ktorú nebola znížená suma z riadku 4. Suma zamestnaneckej prémie sa uvádza najviac do výšky sumy uvedenej v riadku 9 zníženej o sumu z riadku 10.

    Riadok 12
    uvádza sa odvodová povinnosť dane vyberanej zrážkou.

    Riadok 13
    dátum
    uvádza sa skutočný dátum odvodu dane vybranej zrážou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona o dani z príjmov v príslušých mesiacoch vykazovaného švrťroka. Ak sa vykonali odvody vo viacerých termínoch, uvedie sa dátum posledného odvodu v príslušom kalendárnom mesiaci vykazovaného švrťroka.

    suma uvádza sa skutočne odvedená suma dane vybranej zrážou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona v príslušom kalendárnom mesiaci vykazovaného švrťroka.

    __________________________________________________ ________________________________________


    Skús ešte tej pani odporučiť, aby oslovila tvorcov prehľadu, aby to urobili tak, ako ti pani kázala.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Marína, promont maja, Paula, Anja111, Rozalka, Tamila, vieraaaa
    7

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Petra 246 Pozri príspevok
    Proste mi povedali, ze taketo prehlady su neprehladne a ze uz viacere uctovnicky si to v programoch prerobili aby zrazkovu dan uvadzalo do mesiaca za ktory sa to tyka a datum dat podla toho kedy bola odvedena. .

    Nuž, písomne by som oslovila nadriadeného pracovníka dotyčnej tety referentky XY , či mám zo zákona právo / povinnosť prerábať svoj program (resp. žiadať úpravu od dodávateľa zakúpeného programu) tak, aby "pracoval" podľa želania XY a nie podľa poučenia k Prehľadu. Ako dôvod daného oslovenia by som pricapila : XY hodnotí Prehľad vyplnený podľa poučenia ako neprehľadný a núti ma ho prepracovať .

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Petra 246 Pozri príspevok
    Ale tie uhrady boli : za jul v auguste 8,02€, za august v septembri 30,92 a 19. Zrazkova dan sa neuvadza do mesiacov v ktorych bola uhradena? Lebo mne to tak urobil program Olymp. Dakujem
    Áno, samozrejme. Prepáč.
    Takže zrážková daň za júl, strhnutá v mesiaci august, sa uvádza v mesiaci august.
    Zrážková daň za august sa uvádza v mesiaci septebmer a zrážková daň za september bude uvedená v Prehľade za IV. Q v mesiaci október.
    Ostatné je tak, ako som napísala.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Petra 246 Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebujem poradit pri vypisani prehladu za III.Q o zrazenych preddavkoch. Takze za jednotlive mesiace:
    JUL danový bonus 40,04
    dan zrazkou 48,06 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?

    AUGUST bonus 40,04
    dan zrazkou 19,00 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?
    dan preddavok 70,96 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?

    SEPTEMBER bonus 40,04
    dan zrazkou 8,12 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?
    Prosim o radu ako to zapisat do jednotlivych stlpcov. Dakujem
    málo informácií, treba doplniť

    Petra 246 je offline (nepripojený) Petra 246

    Petra 246
    Ano za jul som odviedla 8,02 €, za august 30,92€ a 19 €, a za september som ziadala vratit 31,92 €. Ale neviem ci je to spravne. Dakujem

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Petra 246 Pozri príspevok
    Ano za jul som odviedla 8,02 €, za august 30,92€ a 19 €, a za september som ziadala vratit 31,92 €. Ale neviem ci je to spravne. Dakujem
    Dátumy si doplníš sama:
    I. stĺpec II. stĺpec III.stĺpec
    riadok č. 1 - suma 0, suma 70,96, ako I. stĺpec
    riadok č 2 suma 0, riadok č. 2- suma -40,04, ako I. stĺpec
    riadok č. 4 - suma 0, suma 30,92 , ako I.stĺpec
    riadok č.7 0, 30,92, 0
    riadok č. 8 0 , 30,92, 0
    riadok č. 9 - suma 48,06, suma 19, suma 8,12
    riadok č. 10 - suma -40,04 , suma 0 , suma -8,12
    riadok č. 12 - suma 8,02 , suma 19 , suma 0
    riadok č.13 8,02 , suma 19 , suma 0
    A - suma 40,04 suma 40,04 suma 40,04
    B - suma -40,04 suma -40,04 suma -8,12
    C - suma 0 suma 0 suma 31,92
    D suma 31,92
    Naposledy upravil rodina1 : 19.10.10 at 11:11

    Petra 246 je offline (nepripojený) Petra 246

    Petra 246
    Ale tie uhrady boli : za jul v auguste 8,02€, za august v septembri 30,92 a 19. Zrazkova dan sa neuvadza do mesiacov v ktorych bola uhradena? Lebo mne to tak urobil program Olymp. Dakujem

    katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

    katkarbk
    Pozdravujem Vás, mzdy spracovávam len pár mesiacov a tiež som chcela vytlačiť Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 3.Q. 2010, v mesiacoch 07 a 08 som nemala žiadneho zamestnanca a v mesiaci 09 jedného dohodára a tomu bola zrazená zrážková daň. Program mi to však v prehľade za 3.Q. neuvádza a chcem sa teda spýtať: podľa toho, čo ste odpovedali, by táto suma mala byť uvedená až v prehľade za 4.Q.2010? Môžete mi prosím laicky napísať prečo? Ďakujem.

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Uvádza sa dátum kalendárneho mesiaca, v ktorom bola daň zrazená. Je to v ponaučení pre vyplnenie Prehľadu. T.j. zo mzdy za september zrážaš daň až v októbri ... pripomínam - keď sa jedná o zrážkovú daň, nie preddavkovú .
    Naposledy upravil Daggmar : 20.10.10 at 11:23

    katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

    katkarbk
    Ďakujem! Takže za 3.Q. prehľad odovzdávať nebudem, keď je vlastne nulový? Odovzdám až prehľad za 4.Q.?

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Musíš odovzdať prehľad aj za 3.Q. ale bude nulový ako píšeš ak ste mali len zrážkovú daň.

    Petra 246 je offline (nepripojený) Petra 246

    Petra 246
    Ahojte,

    no dnes som bola na DÚ a musela som ten prehlad prepisat.Mala som to presne tak, že zrazkova dan za jul bola uvedena v stlpci august, za august v septembri a za september az v oktobri. Proste mi povedali, ze taketo prehlady su neprehladne a ze uz viacere uctovnicky si to v programoch prerobili aby zrazkovu dan uvadzalo do mesiaca za ktory sa to tyka a datum dat podla toho kedy bola odvedena. Ja robim uctovnictvo v olympe, tak neviem ako to bude do buducnosti, ci sa to da v programe prerobit, alebo budem vypisovat prehlady rucne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.