Zavrieť

Porady

Odstupné a odchodné.

Zamestnanec bol dlhodobo PN. Teraz by mal nastúpiť do práce, ale medzitým sa zrušila prevádzka v ktorej pracoval a podľa lek.posudku zamestnávateľ ho nemá ani kam preradiť. Ešte pred ukončením PNky požiadal o invalidný dôchodok. Moja otázka je, či mu máme pri výpovedi vyplatiť odstupné 2 mesiace §76 ods.1 a aj odchodné 1 mesiac §76 ods.6 . Je možný súbeh odchodného a odstupného ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AdrianaA Pozri príspevok
    Na to odchodné nám doniesol lekársku správu na hlavičkovom papieri zo soc.poist. od posudkového, že miera poklesu je nad 70% . Mám čakať na oficiálne rozhodnutie zo soc.poisť. o priznaní invalidného alebo mi stačí tento doklad na vyplatenie odchodného ?
    Počkaj, nech ti prinesie rozhodnutie SP o priznaní invalidného dôchodku. TO, že má pokles, ešte neznamená, že mu aj priznajú ID.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AdrianaA Pozri príspevok
    Zamestnanec bol dlhodobo PN. Teraz by mal nastúpiť do práce, ale medzitým sa zrušila prevádzka v ktorej pracoval a podľa lek.posudku zamestnávateľ ho nemá ani kam preradiť. Ešte pred ukončením PNky požiadal o invalidný dôchodok. Moja otázka je, či mu máme pri výpovedi vyplatiť odstupné 2 mesiace §76 ods.1 a aj odchodné 1 mesiac §76 ods.6 . Je možný súbeh odchodného a odstupného ?
    Áno, je možný súbeh oboch. Ak má nárok na odchodné aj odstupné, dostane oboje.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Na to odchodné nám doniesol lekársku správu na hlavičkovom papieri zo soc.poist. od posudkového, že miera poklesu je nad 70% . Mám čakať na oficiálne rozhodnutie zo soc.poisť. o priznaní invalidného alebo mi stačí tento doklad na vyplatenie odchodného ?

    Odstupné a odchodné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.