Zavrieť

Porady

Poistná udalosť - rozpočet

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako sa bude účtovať v PÚ poistná udalosť na osobnom aute, ktorú poisťovňa bude hradiť rozpočtom a nie na základe faktúr zo servisu. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Predkontácia voči poisťovni pri nároku na uplatnenie škody je len jedna 378/648 bez ohľadu na to ako poisťovna vypočíta oprávnený nárok.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Takže do nákladu nepôjdu žiadne doklady? Tiež mám podobný prípad. PU sa stala ešte v 11/2011 v inom členskom štáte únie. Firma si na auto nakúpila náhradné diely a dala ho opraviť na vlastné náklady. Poisťovňa vyčísli rozpočtom. Vraj máme vystaviť faktúru sami sebe (odberatel aj dodávateľ bude naša firma) a bez DPH (máme IČ DPH) a túto faktúru predložiť poisťovni. Akým dátumom ju vystaviť a s či bez dph? poisťovni sme ju ešte nepredložili, ale predpokladám, že nárok na poistné plnenie by mal byť zaúčtovaný k 31.12.2011 na 378/648 a aj keby bola faktúra vystavená až dnes. (fa potom bude 311/378 ?). A nákladová položka nikde ? Vraj bločky o nákupe idú poisťovni a my nebudeme mať čo zaúčtovať....naviem, vidím také čosi prvýkrát, vždy sme mali poistné plnenie, ktoré poisťovňa zaplatila dodávateľovi a my sme doplatili len spoluúčasť, alebo sme zaplatili celú opravu servisu, predložili na krytie y poistenia a poisťovňa nám poslala krytie bez spoluúčasti. Proste 2 klasické možnosti.
    Ako sa správne postupuje a účtuje v takomto prípade aké všetky doklady si mám do účtovnej evidencie vyžiadať od firmy ?

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Betina2 Pozri príspevok
    Takže do nákladu nepôjdu žiadne doklady? Tiež mám podobný prípad. PU sa stala ešte v 11/2011 v inom členskom štáte únie. Firma si na auto nakúpila náhradné diely a dala ho opraviť na vlastné náklady. Poisťovňa vyčísli rozpočtom. Vraj máme vystaviť faktúru sami sebe (odberatel aj dodávateľ bude naša firma) a bez DPH (máme IČ DPH) a túto faktúru predložiť poisťovni. Akým dátumom ju vystaviť a s či bez dph? poisťovni sme ju ešte nepredložili, ale predpokladám, že nárok na poistné plnenie by mal byť zaúčtovaný k 31.12.2011 na 378/648 a aj keby bola faktúra vystavená až dnes. (fa potom bude 311/378 ?). A nákladová položka nikde ? Vraj bločky o nákupe idú poisťovni a my nebudeme mať čo zaúčtovať....naviem, vidím také čosi prvýkrát, vždy sme mali poistné plnenie, ktoré poisťovňa zaplatila dodávateľovi a my sme doplatili len spoluúčasť, alebo sme zaplatili celú opravu servisu, predložili na krytie y poistenia a poisťovňa nám poslala krytie bez spoluúčasti. Proste 2 klasické možnosti.
    Ako sa správne postupuje a účtuje v takomto prípade aké všetky doklady si mám do účtovnej evidencie vyžiadať od firmy ?
    ....posúvam

    Poistná udalosť - rozpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.