Zavrieť

Porady

Word zarovnanie textu

Mám veľmi zaujímavý problém.

Potreboval by som zarovnať text z oboch strán. Lenže ak vo Worde stlačím tlačidlo, ktoré to spraví, tak niektoré (tie neúplné) vety to roztiahne na celý riadok (to viem, že taký je princíp zarovnania na obe strany).

Neexistuje možnosť, ako zarovnať text z oboch strán, aby to načatý riadok (napríklad polovičný) zarovnalo vľavo a nie ho roztiahlo na celú šírku?

Neviem, či viete, čo myslím . Mám spraviť printscreen?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Niekedy pomôže , keď sa dá cely text do bloku a zmení sa druh písma.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Skús ísť na koniec toho riadku, ktorý ti roztiahlo a ukonči ho enterom. Niekedy to pomáha

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ak dáš zarovnanie do bloku, tak polovičný riadok ostane vľavo. Asi používaš niečo iné. Odporúčam zapnúť aj delenie slov.

    mgpjohny je offline (nepripojený) mgpjohny

    mgpjohny
    sthruska: používam fakt zarovnanie do bloku, ale niektoré polovičné riadky to rozhádzalo. Pomohlo to, čo napísal aksas2

    Ďakujem vám obom

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ak sa text preberá z iného zdroja, tak odsek nemusí byť ukončený pre Word korektne - taká zástavka na konci. Ale je tam niečo ako L. Potom to robí Tebou spomínaným spôsobom.

    Aj preto mám vždy zobrazené netlačiteľné znaky.

    Word zarovnanie textu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.